× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

بازی های روانی مردم

چگونه در روابط اجتماعی فریب نخوریم؟

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

صفحات کتاب : 354

کنگره : RC489‭‬ ‭/ر77‏‫‭ش8 1393

دیویی : 616/89145

کتابشناسی ملی : 3298299

شابک : 978-964-236-534-0

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

در روابط اجتماعی به دنبال همدلی و صمیمیت هستیم، اما به آن نمی رسیم؛ نمی دانیم که ناهوشیارانه اسیر بازی های روانی بد شده ایم؛ رفتار ما هزار حرف وحدیث دارد . در پشت نگاهمان پنهان می شویم؛ حرف هایی می زنیم که از جنس راستی و درستی نیست . هر فرد مشکل داری در پشت مجموعه ای از باز ی های روانی، پنهان است. هر بازی، خاطره ای بدی را می سازد و یا می تواند نطق هر رابطه ای را کور کند، اما پایان هر بازی روانی میتواند از قتل، دادگاه و مشاجرات پی در پی سر در بیاورد.
به خودمان فکر کنیم ، چند در صد از رفتارهای ما آلوده بازی های روانی خفیف و شدید است؟ چه افرادی را سر چشمه برده ایم و تشنه برگردانده ایم و بعد به خودمان، آفرین هم گفته ایم؟ خیلی از زن و شوهرها ناآگاهانه اسیر بازی های روانی گوناگون می شوند. مرد یا زن، به مرور زمان استاد ناخودآگاه بازی ها و نیرنگ ها می شوند. سال های متمادی است حرف و سخن می گویند، اما به دروغ و دروغ پادشاه و حکمران بازی های روانی است.
زمانی که حاکمیت رفتار فرد، بازی است؛ عقلانیت و شفافیت جایگاهی ندارد. بازی یعنی قانون فساد در روابط انسانی یعنی قانون انکسار راستی در هستی، یعنی صادرکردن بیانیه ای پر از خنجر با روپوشی از گل سرخ؛ بازی یعنی تلاش برای نیستی.

کتاب‌الکترونیکی

10,900 تومان

حجم : 3.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 356

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
بازی های روانی مردم
تعریف بازی روانی
انواع بازی های روانی
خانواده و بازی ها
من کودک
من بالغ
من والد

محصولات مشابه

بیشتر