× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
108 / 4.9

سه دقیقه در قیامت

تجربه ای نزدیک به مرگ NDE

نوع اثر : کتاب

ناشر : گروه شهید ابراهیم هادی

صفحات کتاب : 96

کنگره : ‏‫‬‭BF1045‭‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‮‭133/9013

کتابشناسی ملی : 5721139

شابک : 978-600-7841-77-8

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

دریافت این اثر

کتاب الکترونیکی 5,500 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

این کتاب روایتی است از خاطرات یکی از مدافعان حرم که در جریان عمل جراحی برای لحظاتی از دنیا می رود و سپس با شوک در اتاق عمل، دوباره به زندگی برمی گردد؛ اما در همین زمان کوتاه چیزهایی دیده که درک آن برای افراد عادی سخت است.

از دیدگاه قرآن و روایات، برزخ و قبر یک چیز است که گاهی از آن به عالم قبر و گاهی از آن به عالم برزخ یاد می شود. برزخ در لغت یعنی چیزی که حایل بین چیزی و چیز دیگر باشد.

ازاین رو به جهانی که میان دنیا و آخرت واقع می شود برزخ اطلاق می گردد؛ چنان که در آیاتی از قران، برزخ بیانگر فاصله میان دو دریاست. برزخ در اصطلاح حکمت : به همان عالم مثال اطلاق می شود، زیرا عالم مثال حد فاصل بین عالم عقل و عالم ماده است. و در اصطلاح شریعت : فاصله میان مرگ تا قیامت کبری را گویند. برزخ قیام و زندگی جدید و جهانی نو است؛ خواه گودالی از گودالهای دوزخ باشد، یا باغی از باغهای بهشت. پس برزخ معبر و دالان ورودی به قیامت و حشر اکبر است و انسان در ادامه ی مسیر زندگی دنیا وارد جهان برزخ می شود، که سراسر آگاهی و حیات است «النّاس نیام فإذا ماتوا انتبهوا»
قرآن کریم در آیاتی از جهان برزخ خبر داده است؛

مانند:
«… و من ورائهم برزخ إلی یوم یبعثون :واز پس انان برزخی است، تا روزی که مبعوث شوند.« این آیه حکایت می کند که، بعد از مردن تا قیامت حالتی وجود دارد که آن حالت،حائل و فاصله میان زندگی این دنیا و قیامت است.

کتاب حاضر مطالبی را در این باب ارائه می کند.

کتاب الکترونیکی

5,500 تومان

حجم : 393.0 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 102

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
این متن را بخوانید
گذر ایام
مجروح عملیات
پایان عمل جراحی
حسابرسی
نیت
نجات یک انسان
سفر کربلا
آزار مؤمن
حسینیه
اعجاز اشک
بیت المال
صدقه
گره گشایی
با نامحرم
باغ بهشت
جانبازی در رکاب مولا
شهید و شهادت
حق الناس و حق النفس
تشکیل خانواده و صله رحم
یازهرا(س)
بازگشت
نشانه ها
مدافعان حرم
مدافعان وطن
پرسش و پاسخ

محصولات مشابه

بیشتر