× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
1 نفر

جاده جنگ (جلد5)

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : جاده جنگ

صفحات کتاب : 221

کنگره : ‫PIR7962‭‬ ‭/ن83‫‭ج2 1389

دیویی : ‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : ‫1665022

شابک : 978-964-506-988-7

سال نشر : 1389

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

شابک دیجیتال : 978-600-03-1910-6

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب الکترونیکی 15,000 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

جلد اول از رمان«جاده جنگ»، آنگونه آغاز شد که تیمور و همسرش تاجی به بینالود آمدند. آغاز جلد پنجم هم با تیمور و تاجی است؛

تاجی کابوس غریبی دیده و پریشان احوال است. اما تیمور افکار دیگری در سر دارد؛ او محلی که دوست سابقش رضا 20 تن شکر را در آب حل کرده بوده، کشف کرده و به روس ها لو داده است. حالا هم انتظار دارد که رضا به آن جا برود و دستگیر شود. همین اتفاق هم می افتد یعنی رضا و سروان بهرامی به سمت حوض آب در حرکتند؛ اما رضا می فهمد که روس ها در کمین شان هستند و هر دو به رودخانه می زنند.

بعد هم گل مراد به یاری شان می آید و نجات پیدا می کنند. عالیه همسر رضا باردار است و این موقعیت پراضطراب، برایشان آزار دهنده شده است؛ چون پتروویچ و تیمور همچنان در حال نقشه و توطئه برای دستگیری مرگان و رضا هستند. مرگان همان تیرانداز مرموز و غایبی است که در جلدهای پیشین رمان، نقش اساسی داشته است. در ادامه ماجرا، تاجی ناگهان مردی بلندقد و شولاپوش را در قدمگاه بینالود می بیند. بر اثر دعای مرد، یک روشنایی سبزرنگ و چشم نواز از بقعه پرتوافشانی می کند. حالا شولاپوش در گاراژ الوند دیده می شود. بعد پیش سرهنگ افشار می رود و خودش را سرگرد اسفندیاری معرفی می کند. سرهنگ با شگفتی می گوید که او باید مرده باشد! شولاپوش حرف های مبهم و عجیبی می زند و سرهنگ را در حیرت می گذارد و می رود. سپس با تار زن مرموزی روبه رو می شود که او را به خوبی می شناسد.

از سویی دیگر، رضا برای رسیدن به همسر باردارش دست به کارهای غریبی می زند. نهایتا هم مجبور می شود از طریق خانه زن آقا پیرزن قابله به خانه ای برود که عالیه در آن جا بوده؛ اما بعد از این همه مرارت، خانه را خالی می بیند .... حالا شولاپوش به چنگ سرهنگ پتروویچ افتاده است و وقتی از دستورات سرهنگ سرپیچی می کند، پتروویچ به رویش اسلحه می کشد؛ اما درست در لحظه شلیک، تیری به انگشت و ماشه تفنگش می خورد. در ادمه اتفاقات غریب رمان، یک اسب با تجهیزات کامل نظامی خودش به سراغ شولاپوش می آید و او را به سمت ایل گل مراد رهنمون می کند. جلد پنجم رمان «جاده جنگ» آن جا تمام می شود که شولاپوش سوار بر اسب، به بقعه چشم دوخته است...

شخصیتی در کتاب هست که «شولاپوش» نامیده می شود. مابه ازای بیرونی او یک نظامی بوده است. درباره شولاپوش این تصور وجود دارد که اقداماتی علیه کشورش انجام می دهد که بعد، سر از کشورهای خارجی در می آورد. او متوجه می شود که مدینه فاضله ای که از غرب در ذهن داشته، سرابی بیش نبوده است. در پی این سرخوردگی، مامور بازجویی از یک روحانی زندانی می شود که دارای کرامات و خوارق عادت است. آن روحانی با نمایاندن صحنه هایی از گذشته و آینده، سخت او را تحت تاثیر قرار می دهد.

بعدها نیرویی مرموز به شولاپوش دستور می دهد که به ایران برگردد. در مسیر بازگشت که به هدایت آن نیرو طی می شود، او با صحنه هایی عجیب و گاه مهیج برخورد می کند و دچار رنج هایی می شود که به تدریج به از نو ساخته شدن شخصیت تخریب شده اش می انجامد. او سفرهایی به درون خود و حتی سفرهایی در عالم واقع به درون ظلمات که کنایه و نمادی است از عالم برزخ دارد.

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 1.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 221

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

.

محصولات مشابه

بیشتر