× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
4 نفر

روزه دریچه ای به عالم معنا

نوع اثر : کتاب

ناشر : لب المیزان

نویسنده :

صفحات کتاب : 53

خلاصه اثر

بحث «روزه؛ دریچه ای به عالَم معنا» سخنرانی استاد طاهرزاده در جمع دانشجویان تربیت معلم است. این بحث به جهت نوع نگاهی که به روزه و ماه رمضان دارد مورد استقبال زیاد قرار گرفت، و لذا بر آن شدیم تا به صورتی که ملاحظه می فرمایید آن را در اختیار علاقمندانِ به این نوع بحث ها قرار دهیم.
خصوصیت این بحث در توجه کردن به روزه است در رابطه با نقشی که روزه در ابعاد باطنی و قلبی انسان ایفاء می کند.
سخنران سعی دارد دست روزه دار را بگیرد و به کمک نیتِ نابی که در روزه داری اش اراده می کند، او را به لایه های باطنی روح و روان و قلبش سیر دهد و راه های ظریف خودشناسی را که انسانِ روزه دار می تواند طی کند، مقابل او قرار دهد.
می گوید: ای انسان! به اندازه ای که در روزه داری عزم بلند داشته باشی، روزه برای تو ثمره به همراه خواهد آورد و لذا سعی دارد آن نوع از عزم های بلندی را که انسان روزه دار می تواند اراده کند، به او متذکر شود.
توجه به روایات و سخنان عرفا در مورد روزه موجب تقویت اراده در روزه داری می گردد، لذا با مطالعه روایات مورد بحث، انسان احساس می کند با روزه داری خود راه های گمشده اش را می تواند بیابد.
پیشنهاد ما این است که سعی شود هر سال قبل از ماه رمضان یک بار این بحث مرور شود تا عزیزان با شعف و شور بیشتری با روزه خود کنار بیایند و اُنس بگیرند.

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 148.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 53

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه
معنی بستن و بازشدن شیطان
انتظار ما از روزه
روزه دار شبیه خدا می شود
برکات روزه
روزه، گرسنگی یا بندگی؟
تقویت تقوی
گرسنگی؛ پذیرایی مقدّس خدا!
روزه؛ خزینه حکمت
روزه؛ دریچه عبادت
آزادی از وَهم
روزه؛ عامل نجات از وَهم
حداقلِ غذا، حداکثرِ قدرت
جایگاه دعای سحر

محصولات مشابه

بیشتر