× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
4.9 امتیاز
12 نفر

هبوط در کویر

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : تامین محتوای نگین

صفحات کتاب : 643

کنگره : ‫‭BP233/7‫‭/ش4 13.ج 1365

دیویی : ‫‭297/48

کتابشناسی ملی : ‭م‌65-1462

شابک : 964-90433-4-9

سال نشر : 1365

خلاصه اثر

هبوط در کویر عنوان کتاب نهم از مجموعه آثار ۳۵ جلدی دکتر شریعتی است که ابتدا در دو کتاب با عنوانهای «هبوط» و «کویر» به چاپ رسیدهاند. شریعتی در بخش اول کتاب یعنی هبوط، داستان سمبلیک آدم و هبوط او را از بهشت مینویسد که در حقیقت فلسفه تاریخ اوست که به زبان نماد و سمبل حکایت میشود و در بخش دوم، کویر را به عنوان نماد وطنش ایران برمیگزیند و با برشمردن مشخصات کویر، مسایل آن روز و تاریخ پر و فراز و نشیب ایران را ترسیم میکند و می گوید: «کویر، تاریخی که در صورت جغرافیا نمایان شده است.» پیشینه داستانهای نمادین یا سمبلیک در ادبیات کلاسیک فارسی به برخی از داستانهای شاهنامه و منظومههای رمزی عطار نیشابوری باز میگردد؛ اما در نثر شاید نوشته هایی مانند «عقل سرخ» و «لغت موران» از شیخ شهاب الدین سهروردی و «رساله الطیر» ابن سینا را بتوان نمونه های کاملی از این نوع ادبی به شمار آورد. اما در ادبیات داستانی معاصر، نویسندگان ما کمتر به این شیوه توجه نشان داده اند.

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 3.4 مگا بایت

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

هبوط
مقدمه ای بر کویر
کویر
کاریز
نامه ای به دوست
دوست داشتن از عشق برتر است
معبودهای من
تراژدی الهی
در باغ ابسرواتوار
عشق فرزند
معبد
نوروز
آدم ها و حرف ها
سرود آفرینش
توضیحی درباره سرود آفرینش
انسان، خداگونه ای در تبعید
توتم پرستی
دوستان عزیزم

محصولات مشابه

بیشتر