× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
3 / 5

شاهنامه فردوسی

گزیده ی تحلیلی - تشریحی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : تمدن و فرهنگ ایرانی - اسلامی

صفحات کتاب : 434

کنگره : PIR4495‫‭/ب7گ4 1389

دیویی : 8‮فا‬1/21

کتابشناسی ملی : 2065095

شابک : 978-964-506-628-2

سال نشر : 1389

شابک دیجیتال : 978-600-03-2541-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

کتاب گزیده تحلیلی – تشریحی شاهنامه فردوسی نوشته اسدالله بقایی است . این کتاب اولین مجلد از 120 عنوان انتخابی سوره مهر است که در قالب طرح اشاعه و ترویج ادب و فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی برای مخاطبان نوشته شده است . مولف کتاب را در چند بخش تنظیم کرده است . در بخش اول کتاب به شرح حال زندگانی فردوسی و معرفی آثارش می پردازد . سپس به داستان خلق شاهنامه ،درون مایه شاهنامه ، عوامل و ضرورت های ماندگاری شاهنامه می پردازد . قسمت بعدی کتاب به داستان رستم و سهراب اختصاص دارد و به تحلیل این اثر می پردازد . در بخش بعدی داستان رستم و اسفندیار تحلیل می شود و بخش پایانی کتاب هم به داستان سیاوش و تحلیل شخصیت های شاهنامه پرداخته می شود . گزیده متن : به راستی " فارسی شکر است ". بیش از هزار سال این شیرینی ، کام فارسی زبانان سراسر عالم را شیرین کرده است . بیش از هزار سال حاصل خرد و اندیشه عالمان و عارفان و عاشقان این سرزمین با این زبان تدوین شده است ؛ اما دریغ که دیگر قند پارسی را به بنگاله نمی برند . قلمرو فارسی زبانان محدود شده است ، شبه قاره هند دیگر شعر فارسی دیوان پادشاهان گورکانی خودش را هم زمزمه نمی کند. با اشاعه و ترویج متون کهن فارسی به داد دل زبان فارسی برسیم .

کتاب الکترونیکی

4,000 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 459

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیش گفتار ناشر:
نام و نشان و ولادت فردوسی
خاندان فردوسی
داستان خلق شاهنامه
نگاهی به زمان فردوسی
درون مایة شاهنامه
عوامل و ضرورت های ماندگاری شاهنامه
عشق در شاهنامه
داستان رستم و سهراب
نقش آفرینان داستان

محصولات مشابه

بیشتر