× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
4.9 امتیاز
126 نفر

قصه ظهر جمعه 1

نوع اثر : کتاب

ارائه دهنده : تأمین محتوای نگین

گوینده : محمدرضا سرشار

برچسب ها:

خلاصه اثر

قصه ظهر جمعه قدیمی‌ترین برنامه رادیو ایران است که از سال ۱۳۱۹ آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد. این برنامه هر ظهر جمعه به نقل قصه‌ای منتخب می‌پردازد و مخاطبان بسیار در سنین مختلف یافته‌است.

برنامه قصه ظهر جمعه توسط فضل‌الله مهتدی –صبحی- به فاصله یک هفته از آغاز پخش اخبار رادیو ایران، و یکماه از تأسیس رادیو ایران بنیانگذاری شد. صبحی خود حدود ۲۴ سال قصه گویی این برنامه را بر عهده داشت. پس از او به ترتیب علی جواهرکلام، ایرج گلسرخی، حمید عاملی و مصطفی موسوی گرمارودی هر یک از چند ماه تا حداکثر پنج سال، گویندگی این برنامه پر شنونده رادیویی را بر عهده گرفتند. آخرین قصه گوی این برنامه محمد رضا سرشار -رضا رهگذر- برای ۲۴ سال از ۲۲ بهمن ۱۳۶۰ تا ۱۵ مهرماه ۱۳۸۴ راوی داستان‌ها بود و رکورد کم نظیری از خود بر جای گذاشت.

برنامه در دهه ۶۰ بخصوص از برنامه‌های بسیار پرطرفدار رادیو بود. بر اساس یک نظرسنجی سازمان صدا و سیمای ایران این برنامه در سال ۱۳۶۳ دومین برنامه پرشنونده رادیو شناخته شد -پس از صبح جمعه با شما-. تا آنجا که جمعی از دولتمردان جمهوری اسلامی نظیر آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی زمانی از شنوندگان آن بودند. و سرشار به خاطر اجرای داستان کوتاه دوستان که در آن بخش‌هایی از داستان را به زبان آذری تعریف کرده بود، حتی جایزه‌ای از آیت‌الله خامنه‌ای دریافت کرد.

این محصول برای تیم تولید ما از ارزش بالایی برخوردار است ، حسی نوستالژی! صدای گرم و گیرای آقای سرشار در ظهر های جمعه! ساعت 2 بعد از ظهر! امیدواریم از شنیدن این مجموعه به همراه خواندن آن لذت ببرید.

کتاب دیجیتال (صوت و متن)

رایگان

حجم : 19.4 مگا بایت

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

فهرست

هدیه نشانه قبولی زیارت
عنایت علوی
 آب آشامیدنی درمیان دریا
عنایت و صلۀ حضرت رضا (ع)
دادرسی حضرت حجت بن الحسن(ع)
شرافت علما
نورافشانی ضریح حضرت امیر(ع ) و باز شدن دروازه نجف
نصیب شدن طی الارض
روشنایی شب دوام می یابد
زنده شدن پس از مرگ
عنایت علوی
کوری چشم بواسطه کور کردن چشمه
لطف خدا و ناسپاسی بنده
رویای صادقانه
وظایف شش گانه زنها و رویای صادقانه
دادرسی از محتضر
فریاد رسی از درمانده بیابان