× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

سه رهیافت به حکمت هنر اسلامی

هنر اسلامی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده : , , ,

قیمت نسخه چاپی : 1,300 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 64

رده بندی کنگره : ‫‭N6260‫‬‭‭‫‭/ر9س9 1388

رده بندی دیویی : ‫‭709/17671

شماره کتابشناسی ملی : 1650738

شابک : 978-964-506-706-7

سال نشر : 1388

شابک دیجیتال : 978-600-03-2596-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

کتاب سه رهیافت به حکمت هنر اسلامی همانگونه که از عنوان کتاب پیداست از سه رهیافت به حکمت هنر اسلامی تشکیل شده است. رهیافت اول هنر اسلامی است که زهرا رهنورد آن را بررسی کرده است وی نخست تعریفی از هنر اسلامی می‌دهد و پس قلمرو هنر اسلامیرا شرح می‌دهد. مفهوم رستگاری در هنر اسلامی، خاستگاه شخصیت آفریننده اثر (هنرمند) بنیادهای نگرش هنر اسلامی از موضوعاتی هستند که در رهیافت اول بوسیله زهرا رهنورد تشریح شده است. رهیافت دوم به صورت‌های خیالی در هنرهای سنتی و مدرن می‌پردازد که محمد مددپور آن را تدوین کرده است. در این بخش نیز مددپور ابتدا به تعریف خیال و تصویر و صورت می‌پردازد و پس به ویژگی‌های خیال در ادامه صورت‌های خیال از نظریه نانیان باستان افلاطون، ارسطو، صورت‌های خیال در مضرب زمین و مشرق زمین نیز بررسی شده است. رهیافت سوم به نقش هنرهای زیبا در نظام آموزشی اسلام می‌پردازد که تیتوس بورکهارت آن را نوشته و سید محمد آوینی آن را ترجمه کرده است. بورکهارت سخن را با جایگاه هنر اسلامی در آموزش آکادمیک جدید آغاز می‌کند در ادامه وی به مفاهیم هنر اروپایی و اسلامی، جایگاه هنر اسلامی در آموزش آکادمیک جدید و پیوند آن با صنایع سنتی پرداخته است.

کتاب دیجیتال

2,500 تومان

حجم : 223.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 82

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید یا iOS و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

هنر اسلامی :دکتر زهرا رهنورد
صورت های خیالی درهنرهای سنتی و مدرن :دکتر محمد مددپور
نقش هنرهای زیبا در نظام آموزشی اسلام :تیتوس بورکهارت

محصولات مشابه

بیشتر