× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
7 نفر

مادران قصه گو

آداب قصه گویی برای کودکان

نوع اثر : کتاب

ناشر : بوی شهر بهشت

نویسنده : ,

قیمت نسخه چاپی : 5,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 92

رده بندی کنگره : ‫‭LB1042‫‭/پ9ک2 1394

رده بندی دیویی : ‫‭372/677

شماره کتابشناسی ملی : 4145040

شابک : 978-600-370-059-8

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

قصه از زمان های بسیار دور در تمام فرهنگ ها و کشورها جایگاه ویژه ای داشته است؛ تا آنجا که افراد قصه گو از احترام زیادی برخوردار بوده و گاهی برای شنیدن قصه از شهرهای دور به دیدار آن ها می آمدند؛ و یا شاهان و پادشاهان از قصه گویان دعوت می کردند تا برای گفتن قصه به دربار آن ها بروند. قدمت قصه به دورانی برمی گردد که انسان برای ایجاد ارتباط با همنوعان خود از زبان استفاده می کرد و گاه برای دل نشینی بیشتر، رگه هایی از هنر و خیال را در کلامش می گنجاند. از این رو، هیچ قوم و ملتی را در تاریخ نمی توان یافت که قصه و قصه گویی در آن سابقه نداشته باشد.
در فرهنگ اسلامی ما نیز قصه و قصه گویی جایگاه والایی داشته است؛ تا جایی که بیشتر دستورات و پیام های تربیتی و اخلاقی قرآن کریم در قالب قصه ارائه شده است. چراکه قصه با بهره گیری از هنر، بیشتر بر ذوق و احساس و روح مردم اثر می گذارد تا بر عقل آن ها و به همین دلیل، کشش انسان به قصه جنبه معنوی دارد.
در زبان فارسی، قصه مترادف با افسانه و داستان خیالی به کار رفته است؛ اما در زبان عرب به مفهوم حدیث، داستان و حکایت تاریخی آمده است.
قصه، به سبب تنوع و جاذبه های هنری و خیالی معمولا با استقبال کودکان روبه رو می شود. کودک حوادث و ماجراها را دنبال می کند و خود را با شخصیت های داستان یکی می داند. این امر سبب تأثیرپذیری عاطفی و اخلاقی و اجتماعی زیادی در کودک می شود.

کتاب الکترونیکی

5,000 تومان

حجم : 7.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 80

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: مقدمات قصه گویی
فصل 2: روش های قصه گویی
قصه خوانی
قصه گویی ساده
قصه گویی با تقلید صدا
قصه گویی همراه با تصویر
قصه گویی همراه با تقلید حرکات
قصه گویی همراه با مخاطب
فصل3:چگونگی آغاز، پایان و نتیجه گیری از قصه
چگونه قصه را آغاز کنیم
چگونه قصه را به پایان برسانیم
نتیجه گیری از قصه
فعالیت های پس از قصه گویی
فصل4: سؤالات متداول مادران درباره قصه گویی
منابع و مواخذ

محصولات مشابه

بیشتر