دانلود کتاب صوتی مرخصی عاشقانه

ناشر: روزگار نو

نویسنده:

مترجم: مرضیه خسروی

ارائه دهنده: ماه آوا

گوینده: عمار تفتی

کتاب الکترونیکی مرخصی عاشقانه

حجم دانلود: 319.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب مرخصی عاشقانه

کتاب مرخصی عاشقانه اثر دوروتی پارکر توسط مرضیه خسروی ترجمه شده است. مجموعه داستان های کوتاه کتاب مرخصی عاشقانه اثر دوروتی پارکر روایتگر حضور زنان در جامعه است، حضوری که همیشه پر رنگ، اما منفعلانه و احساساتی و وابسته و دنباله روی حضور مردان است.

پارکر در کتاب مرخصی عاشقانه (The Sexes) با زبان طنز و گزنده ی خود، نقاط ضعف شخصیت های زن داستان را به تصویر می کشد و برای تاثیر گذاری بیش تر داستان ها را در فضائی رئالیستی و با کم ترین حاشیه پردازی روایت می کند. داستان ها به خصوص داستان اول بیش تر به یک نمایشنامه‌ی کوتاه شبیه است؛ شاید بتوان گفت که در مجموعه‌ی حاضر تجربه‌ی نمایشنامه نویسی دوروتی پارکر بیش تر از جنبه‌ی شاعرانه اش بر داستان ها تأثیرگذار بوده است.

دوروتی پارکر (Dorothy Parker) در 22 آگوست 1893 در وِست اِند، نیوجرسی به دنیا آمد. در سال 1916 تعدادی از اشعارش را به ویراستار مجلهی «ووگ» فروخت و سمتِ ویراستاری را در مجله کسب کرد. از 1917 تا 1920 پارکر در مجله ی ونیتیفر کار می کرد. بین سال های 1927 تا 1933 برای مجلات نیویورک به عنوان منتقد کتاب کار می کرد. متون او در نشریات مختلف و با فاصله های نامنظم تا سال 1955 چاپ می شد. او یک بار هم برنده ی جایزه ی داستان های کوتاه اُ. هنری شد. پارکر، در 7 ژوئن سال 1967، تک و تنها، در هتل نیویورک که آخرین خانه اش شده بود، از دنیا رفت.

گزیده کتاب مرخصی عاشقانه

برای نگاه داشتن چیزی، باید مراقب آن باشی. به علاوه باید بدانی که آن چیز به چه نوع مراقبتی نیاز دارد. آن زن می توانست آن را انجام دهد. او تمام این مدت این کار را انجام داده بود، با نوشتن نامه برای شوهرش. باید قواعدی در این موضوع می آموخت، و اولین آن ها سخت ترین آن ها بود: هیچ گاه به او نگو که انتظار داری به تو چه بگوید.

هرگز به او نگو که تا چه حد دلتنگ اش شده ای و چه طور هر روزی که می گذرد سخت تر از روز قبل است. داستان های زیبا، نه الزاما مبتکرانه، اما جذاب و هیجان انگیز. او را با حسرت قلب وفادارت مسحور نکن، زیرا او شوهر توست، مرد تو، عشق تو. اما تو به خاطر هیچ کدام از این ها نمی نویسی، تو برای یک سرباز نامه می نویسی.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
112
کنگره :
‏‫PS3554‭‬ ‭/‮الف‬416‏‫‭م4 1393
دیویی :
‏‫‬‭813/54
کتابشناسی ملی :
2958820
شابک :
978-600-93442-6-0
سال نشر :
1393
نظرات درباره کتاب مرخصی عاشقانه
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.