کتاب سه دقیقه در قیامت

تجربه ای نزدیک به مرگ

4.9 از 124 نظر

کتاب الکترونیکی سه دقیقه در قیامت

حجم دانلود: 393.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 96

معرفی کتاب سه دقیقه در قیامت

کتاب سه دقیقه در قیامت (تجربه ای نزدیک به مرگ) کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی می باشد. سه دقیقه در قیامت روایتی است از خاطرات یکی از مدافعان حرم که در جریان عمل جراحی برای لحظاتی از دنیا می رود و سپس با شوک در اتاق عمل، دوباره به زندگی برمی گردد؛ اما در همین زمان کوتاه چیزهایی دیده که درک آن برای افراد عادی سخت است. هویت راوی این اتفاقات به صورت ناشناس باقی مانده است. اتفاقات روایت شده در کتاب سه دقیقه در قیامت برای افراد عادی غیر قابل باور است. از دیدگاه قرآن و روایات، برزخ و قبر یک چیز است که گاهی از آن به عالم قبر و گاهی از آن به عالم برزخ یاد می شود. برزخ در لغت یعنی چیزی که حایل بین چیزی و چیز دیگر باشد.

از این رو به جهانی که میان دنیا و آخرت واقع می شود برزخ اطلاق می گردد؛ چنان که در آیاتی از قرآن، برزخ بیانگر فاصله میان دو دریاست. برزخ در اصطلاح حکمت : به همان عالم مثال اطلاق می شود، زیرا عالم مثال حد فاصل بین عالم عقل و عالم ماده است. و در اصطلاح شریعت: فاصله میان مرگ تا قیامت کبری را گویند. 

برزخ قیام و زندگی جدید و جهانی نو است؛ خواه گودالی از گودال های دوزخ باشد، یا باغی از باغ های بهشت. پس برزخ معبر و دالان ورودی به قیامت و حشر اکبر است و انسان در ادامه‌ی مسیر زندگی دنیا وارد جهان برزخ می شود، که سراسر آگاهی و حیات است «النّاس نیام فإذا ماتوا انتبهوا» قرآن کریم در آیاتی از جهان برزخ خبر داده است؛

مانند: «… و من ورائهم برزخ إلی یوم یبعثون : و از پس آنان برزخی است، تا روزی که مبعوث شوند.» این آیه حکایت می کند که، بعد از مردن تا قیامت حالتی وجود دارد که آن حالت، حائل و فاصله میان زندگی این دنیا و قیامت است. 

در کتاب سه دقیقه در قیامت که بسیار مورد استقبال خوانندگان قرار گرفته و نقدها و تفسیرهایی هم بر آن شده است، حقایقی درباره مرگ، برزخ، حال انسان در برزخ و بسیاری مطالب دیگر درباره حیات پس از مرگ خواهید خواند.

گزیده ای از کتاب سه دقیقه در قیامت

یک روز همسرم به من گفت: دختری را در مدرسه دیده ام که از لحاظ جسمی خیلی ضعیف است. چندین بار از حال رفته و... من پیگیری کردم، او یک دختر یتیم و بی سرپرست است.

می یای امروز به منزل شان برویم؟ آدرس شان را بلدم.

باهم راه افتادیم. در حاشیه شهر، وارد یک منزل کوچک شدیم که یک اتاق بیشتر نداشت، هیچگونه امکانات رفاهی در آنجا دیده نمی شد. یک یخچال و یک اجاق گاز در کنار اتاق بود.

مادر و دو دختر در آن خانه زندگی می کردند. پدر این دخترها در سانحه رانندگی مرحوم شده بود. به بهانه ی خوردن آب، سر یخچال رفتم. هیچ چیزی در این یخچال نبود! سرم داغ شده بود. خدایا چه کنم؟!

خودم شرایط مالی خوبی نداشتم. چطور باید به آن ها کمک می کردم؟ فکری به ذهنم رسید. به سراغ خاله ام رفتم.

او همسر شهید و انسان مؤمن و دست به خیری بوده و هست.
او را به منزل آن ها آوردم. شرایط منزل شان را دید. خودم نیز کمی کمک کردم و همان شب برای آن دو دختر، کاپشن و لباس مناسب خریدیم.

خاله ام آخر شب با کلی وسایل برگشت و یخچال آن ها را پر از مواد غذایی کرد. در ماه های بعد، تا توانست زندگی آن ها را تأمین نمود.

وقتی در آن سوی هستی مشغول بررسی اعمال بودم، مشاهده کردم که شوهر خاله ام به سمت من آمد. او از رفقایم بود که شهید شد و در کنار دیگر شهدا در بهشت برزخی، عند ربهم یرزقون بود.

به من که رسید، در آغوشم گرفت و صورتم را بوسید. خیلی از من تشکر کرد. وقتی علت را سؤال کردم گفت: توفیق رسیدگی به آن خانواده یتیم را شما به همسر من دادی، نمی دانی چه خیرات و برکاتی نصیب شما و همسر من شد. خدا می داند که با گره گشایی از کار مردم، چه مشکلات دنیایی و آخرتی از شما حل می شود.

یاد حدیث نورانی امام صادق(ع) افتادم که فرمودند: هرکس یک حاجت برادر مومن خود را برآورده کند، خداوند در قیامت، صد هزار حاجت او را برآورده کند که یکی از آن ها بهشت است و دیگر آنکه خویشان او را به بهشت بفرستد. (اصول کافی جلد2 ص3)

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سه دقیقه در قیامت

مشخصات کتاب سه دقیقه در قیامت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 96

کنگره : ‏‫‬‭BF1045‭‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‮‭133/9013

کتابشناسی ملی : 5721139

شابک : 978-600-7841-77-8

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سه دقیقه در قیامت

m.sal****.com

خود کتاب که عالی بود دست نویسنده و روایت کننده و ناشرش درد نکنه که موجب آگاهی خیلی از ماها شدن فقط تا اونجا که من فهمیدم نسخه چاپ جدید این کتاب حدودا 20 صفحه اضافه تر شده که متاسفانه این اون نسخه نبود

1400/10/28

پاسخ
98917****3246

حتما بخونید اگر نخوانید واقعا ضرر می کنید.
نگاه منو خیلی به آخرت و اعمالم تغییر داد.
و فه‍میدم که دستم خیلی خالی هست.

1399/3/15

پاسخ
aliii****.com

هرکس نخواند ضرر کرده

1399/3/7

پاسخ
98935****1660

الهی به نام تو به یاد تو برای تو ...حرف من اینه اصن عقلی ومنطقی هم که فکر کنی نمیشه حرف بضی هارو قبول کرد که فلان جای کتاب مشکل داره و ...برای من که فوق العاده بود چه بسا خیلی از این ها رو خودم تجربه کردم خصوصا نگاه نکردن به نامحرم ینی به نظرم همین رو رعایت کنیم بگم آرامش فوق العاده گرفته اگه بگم عاقبت به خیر میشیم دروغ نگفتم ...خدا خیرتون بده التماس دعای مخصوص

1399/3/7

پاسخ
98939****2926

حتما تحلیل این کتاب رو گوش بدید خیلی جالبه حدود بیست جلسه ست

1399/2/26

پاسخ
98939****2926

چون نیروهای شبطانی تو عالم خیلی زیاد شدند و دارند تمام تلاششون رو میکنند خداوند از این طریق میخواد به آدمها بفهمونه که جهان پس از مرگ وجود داره و هیچ تکنولوژی نمیتونه مانعش بشه بکی از الطاف خداست

1399/2/25

پاسخ
98919****8024

یکی از کتاب هایی است که خداوند با لطفی که به یک بنده خوبش کرده خواسته که این لطف عمومی بشه و عده زیادی با خوندن ماجرا به فکر فرو بروند و در روند زندگی خودشون اصلاحی ایجاد کنند
انگار لازمه و واجب که این کتاب خونده بشه

1399/2/23

پاسخ
98937****4031

صفحه 39: ”بیت“

حواست باشه هیچوقت حقوق بگیر بیت المال نشوی

1399/2/21

پاسخ
98902****0989

بشدت عالی بود ازوقتی خوندمش بهمه توصیه کردم یبارم بخوننش من هم ب اصرارمادرم خوندم

1399/2/21

پاسخ
98902****0989

چنوقت پیش مسجدمون این کتاب رو رایگان برامون اوردپرسشنامه ای هم داخلش بود که جوایزگذاشتن من هم ترقیب شدم خوندمش واااقعا روم تاثیرمثبت داشت ازوقتی خوندم دائم اون دنیاجلو چشممه و خ حواسم هس مسخره نکنم دیگرانو یا اینکه همه کاراموفقط برای خدا انجام بدم و ازهیچکس توقع تشکر نکنم نتیجش این بود که ارامشم خ ببشتر شده ممنون از نویسنده خوبش امیدوارم واقعااون دنیا حسرت نخوریم

1399/2/21

پاسخ