کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

ویرایش 2019

5 از 4 نظر

کتاب الکترونیکی میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

حجم دانلود: 15.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 620

میکروب شناسی پزشکی شاخه ای مهم از علوم پزشکی است که به ویژگی های میکروارگانیسم های بیماری زا، رشد آن ها، راه های انتقال و مکانیسم های ایجاد عفونت می پردازد. این اطلاعات می تواند پایه ای برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های عفونی باشد. از دیگر سو علم میکروب شناسی نقش شگرفی در شناسایی خطرات بالقوه میکروب ها دارد و امروزه بویژه یا نظارت بر تکامل سویه های بالقوه بیماریزا یا مقاوم از میکروب ها، در جهت حفظ سلامت جامعه مهم است.

میکروب شناسی پزشکی (جلد اول) جاوتز با سابقه انتشار مستمر بیش از 60 سال همچنان یکی از منابع اصلی علم میکروب شناسی پزشکی در دنیا و ایران می باشد. ویرایش بیست و هشتم این کتاب نیز همچون ویرایش های قبلی تمام میکروارگانیسم های مهم پزشکی را پوشش داده است. در کنار دیگر نقاط قوت کتاب که روانی و اختصار در آموزش میکروب شناسی است، در این ویرایش با توجه به پیشرفت های چشم گیر تکنولوژی.

نقش ان در دانش پزشکی در سال های اخیر بویژه در مکانیسم های نوین و ملکولی که منجر به تشخیص بیماری های میکروبی شده است تقریبا تمامی فصول کتاب کاملاً بازنگری شده اند و حاوی به روز ترین مطالب علمی در زمینه تخصصی هستند.

در کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول) که پیش رو دارید در مورد تمام باکتری های بیماری زا به طور کامل و در عین حال مختصر بحث شده است. در 10 فصل ابتدایی این کتاب به کلیات باکتری شناسی اعم از ساختمان باکتری ها، رشد و متابولیسم باکتری ها، همچنین ژنتیک آن ها و ایمنی شناسی بیماری های عفونی پرداخته شده است. در ادامه کتاب هر فصل به یک گروه از باکتری های بیماری زا اختصاص یافته است و تمام گونه های آن جنس از باکتری های بیماریزای بطور کامل توضیح داده شده است.

علاوه بر اینها کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول) فصل هایی در رابطه با روش های آزمایشگاهی میکروب شناسی نیز دارد که به نوعی بازتاب پیشرفت گسترده در شیوه های جدید تشخیصی در چند سال گذشته می باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

مشخصات کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : میکروب شناسی پزشکی

صفحات کتاب : 620

کنگره : 46QR

دیویی : 616/9041

کتابشناسی ملی : 6199770

شابک : 978-600-106-545-3‬‬‬‮

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب میکروب شناسی پزشکی (جلد اول)