کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی نگرشی در مسئله سبک زندگی

صفحات کتاب : 43

معرفی کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

ادغام دو سخنرانی استاد در موضوع سبک زندگی شامل آسیب شناسی سبک زندگی فعلی و طراحی سبک زندگی اسلامی

کتاب نگرشی بر مسئله سبک زندگی حاصل ترکیب و بازنویسی دو سخنرانی استاد سید محمد مهدی میرباقری در موضوع سبک زندگی است که در آبان ۱۳۹۱ و اردیبهشت ۱۳۹۳ ارائه شده است؛ البته نکته های کوتاهی در تکمیل این دو سخنرانی, و نیز عبارت هایی برای توضیح بیشتر مطالب (که در کادرهای جدا آورده شده اند) به متن افزوده شد.

در مقدمه کتاب نگرشی بر مسئله سبک زندگی آمده است: یکی از موضوعات مهمی که مقام معظم رهبری (دام ظله) بر آن تأکید کرده اند, آسیب شناسی سبک زندگی موجود و طراحی سبک زندگی اسلامی بوده است. 

از نگاه معظم له پیشرفت همه جانبه و تمدن سازی نوین اسلامی, از دو بخش ابزاری (صنعت, سیاست, اقتصاد, اقتدار ا سیاسی و نظامی, اعتبار بین المللی و... ) و حقیقی (موضوعات سبک زندگی از قبیل سبک ازدواج, نوع مسکن, الگوی مصرف, نوع خوراک, نوع تفریحات و... ) تشکیل می شود.


انقلاب اسلامی در بخش ابزاری پیشرفت های زیادی داشته است؛ ولی در بخش اصلی تمدن سازی اسلامی یعنی سبک زندگی, موفقیت چشمگیری نداشته و اگر انقلاب اسلامی در این بخش, پیشرفت جدی نکند, نمی تواند رستگاری به ارمغان بیاورد و امنیت و آرامش روانی به ملت مسلمان ببخشد؛ همچنان که در دنیای غرب علیرغم پیشرفت های ظاهری چنین اتفاقی نیفتاده و رستگاری و امنیت روانی ایجاد نشده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

مشخصات کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 43

کنگره : ‏‫HQ2044 ‭/‮الف‬9‏‫‬‮‭م9 1395

دیویی : ‏‫‬‭306/0955

کتابشناسی ملی : 4314980

شابک : ‫‬‭978-600-96251-1-6

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی