خرید کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

کتاب چاپی نگرشی در مسئله سبک زندگی

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی

ادغام دو سخنرانی استاد در موضوع سبک زندگی شامل آسیب شناسی سبک زندگی فعلی و طراحی سبک زندگی اسلامی

کتاب نگرشی بر مسئله سبک زندگی حاصل ترکیب و بازنویسی دو سخنرانی استاد سید محمد مهدی میرباقری در موضوع سبک زندگی است که در آبان ۱۳۹۱ و اردیبهشت ۱۳۹۳ ارائه شده است؛ البته نکته های کوتاهی در تکمیل این دو سخنرانی, و نیز عبارت هایی برای توضیح بیشتر مطالب (که در کادرهای جدا آورده شده اند) به متن افزوده شد.

در مقدمه کتاب نگرشی بر مسئله سبک زندگی آمده است: یکی از موضوعات مهمی که مقام معظم رهبری (دام ظله) بر آن تأکید کرده اند, آسیب شناسی سبک زندگی موجود و طراحی سبک زندگی اسلامی بوده است. 

از نگاه معظم له پیشرفت همه جانبه و تمدن سازی نوین اسلامی, از دو بخش ابزاری (صنعت, سیاست, اقتصاد, اقتدار ا سیاسی و نظامی, اعتبار بین المللی و... ) و حقیقی (موضوعات سبک زندگی از قبیل سبک ازدواج, نوع مسکن, الگوی مصرف, نوع خوراک, نوع تفریحات و... ) تشکیل می شود.


انقلاب اسلامی در بخش ابزاری پیشرفت های زیادی داشته است؛ ولی در بخش اصلی تمدن سازی اسلامی یعنی سبک زندگی, موفقیت چشمگیری نداشته و اگر انقلاب اسلامی در این بخش, پیشرفت جدی نکند, نمی تواند رستگاری به ارمغان بیاورد و امنیت و آرامش روانی به ملت مسلمان ببخشد؛ همچنان که در دنیای غرب علیرغم پیشرفت های ظاهری چنین اتفاقی نیفتاده و رستگاری و امنیت روانی ایجاد نشده است.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
43
کنگره :
‏‫HQ2044 ‭/‮الف‬9‏‫‬‮‭م9 1395
دیویی :
‏‫‬‭306/0955
کتابشناسی ملی :
4314980
شابک :
‫‬‭978-600-96251-1-6
سال نشر :
1395
نظرات درباره کتاب نگرشی در مسئله سبک زندگی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.