کتاب نامیرا

5 از 5 نظر

کتاب چاپی نامیرا

صفحات کتاب : 336

معرفی کتاب نامیرا

بدون تردید از زیباترین داستان هایی است که در وصف واقعه عاشورا و شناخت مردم کوفه به رشته تحریر درآمده است/عاشقانه

بیش از هر چیز اسم کتاب نامیرا است که خواننده را مشغول می کند؛ ابتدا به ذهن می رسد «نامیرا» فقط اسمی هنری است که برای جلب مخاطب انتخاب شده و یا ناشر و نویسنده خواسته اند ابهام داستان را زیاد کنند.

 اما کتاب نامیرا را که تا انتها بخوانی معلوم می شود «نامیرا» ریشه در مفهوم «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» دارد. مفهومی که می گوید پهنه ی سرزمین کربلا به اندازه ی کل زمین وسعت پیدا کرده و عاشورا همیشه نامیراست.

کتاب نامیرا داستانی شخصیت محور است؛ رمانی با خرده روایت هایی از تغییر روش, هدف, آرزو و عاقبت آدم ها. این روزگار است که آدم ها را در محک انتخاب شدن و انتخاب کردن می گذارد و نویسنده ی نامیرا فقط تصویرساز صادق این رویدادهاست. 

نویسنده ی کتاب را به سبک رمان های کلاسیک با شروعی آرام آغاز می کند, تصویرسازی می کند, شخصیت ها را یک به یک وارد داستان می کند, آن ها را معرفی می کند و با داستان پیش می برد. کتاب نامیر اسیر اختلاف روایت های تاریخی نشده و البته از عقبه ی تحقیقی درستی بهره برده است.

این اثر درباره دختر و پسری جوانی است که بین سرداران بزرگ برای حمایت از امام حسین (ع) و یزید تردید دارند؛ در ادامه داستان, این دو جوان طی استدلال های مختلف به حقانیت امام حسین (ع) پی می برند.

نویسنده, رمان «نامیرا» را در قالب یک فیلمنامه پانزده قسمتی نوشت و برای نوشتن این داستان آثار تحلیلی که درباره امام حسین (ع) و قیام او نوشته شده و کتاب های مقاتل را مطالعه کرده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نامیرا

مشخصات کتاب نامیرا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 336

کنگره : ‏‫PIR8184‭‬ ‭/ر88‏‫‬‭ن2 1396

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5326748

شابک : ‭978-964-337-514-0‮‬‬‬

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب نامیرا