دانلود رایگان کتاب برنامه سمت خدا: سیره‌ی اهلبیت (علیهم‌السلام)، سیره علوی

کتاب دیجیتال (صوت و متن) برنامه سمت خدا: سیره‌ی اهلبیت (علیهم‌السلام)، سیره علوی

حجم دانلود: 6.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

امیرالمؤمنین و فاطمه‌ی زهرا(س) یک تقاضایی از پیامبر خدا کردند. یا رسول الله! شما یک لطفی هم در حق ما بفرما. شما یک تقسیم کاری برای ما معین کنید. پیامبر خدا فرمودند: فاطمه‌ی زهرا(س) کارهای داخل خانه را انجام دهند، و امیرالمؤمنین کارهای بیرون خانه را انجام دهند. صدیقه‌ طاهره فرمودند: «فلا یعْلمُ ما دخلنی من السُّرُور إلّا اللّهُ» جز خدا نمی‌داند که من چقدر از این تقسیم کار خوشحال شدم که کار خانه بر عهده‌ی من است.
چرا پیغمبر اینگونه تقسیم کار کردند؟ نمی‌شد که امیرالمؤمنین در داخل خانه و فاطمه‌ی زهرا در بیرون خانه کار کنند. یک جمله‌ای امیرالمؤمنین در نامه‌ی 31 نهج‌البلاغه دارند. من فکر می‌کنم تعبیر از این لطیف‌تر، از این زیباتر نشود راجع به موقعیت بانوان پیدا کرد. نامه‌ی 31 نامه‌ای به حضرت مجتبی است. حضرت می‌فرماید: «فإنّ الْمرْأة ریْحانةٌ و لیْستْ بقهْرمانة»، زن گل است. قهرمان یک واژه‌ی فارسی است که در ربان عربی رفته است و عرب‌ها از آن استفاده کردند. زن ریحان است، گل است. قهرمان نیست. یعنی مرد است که توانایی کارهای سنگین، مدیریت‌های سنگین، جنگ و جهاد را دارد...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
9
نظرات درباره کتاب برنامه سمت خدا: سیره‌ی اهلبیت (علیهم‌السلام)، سیره علوی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.