کتاب تن تن و سندباد

3 از 1 نظر

کتاب چاپی تن تن و سندباد (چاپ قدیم)

صفحات کتاب : 157
توصیف مختصر : چاپ قدیم

معرفی کتاب تن تن و سندباد

کتاب تن تن و سندباد رمانی ویژه نوجوانان به قلم محمد میرکیانی( -۱۳۳۷) و به تصویرگری محمد حسین صلواتیان( -۱۳۴۰) است. در این داستان تن‌تن به همراه دوستان همیشگی‌اش میلو، کاپیتان هادوک و پرفسور تورنسل به شرق سفر می‌کنند و در مقابل سندباد قرار می‌گیرد. سندباد و سایر شخصیت های قصه های ایرانی به نبرد با تن تن و سایر شخصیت های قصه های غربی می روند و...

گزیده کتاب تن تن و سندباد

«در گوشه‌ای از یک ساحل دورافتاده موج‌های کف‌آلود خودشان را به ماسه‌های نرم می‌ساییدند و دوباره به دریا برمی‌گشتند. تکه‌های قایقی متلاشی شده، بر ماسه‌های ساحل، خبر از غرق‌شدن سرنشینان آن می‌داد. در کنار آن ها، چند نفر، تن‌تن و یارانش روی شن‌های نمناک افتاده بودند. آن ها چنان به خواب فرو رفته بودند که صدای مرغ‌های دریایی هم بیدارشان نمی‌کرد.

ناگهان خرچنگی از زیر شن‌ها سر درآورد و چنگال‌هایش را به اطراف چرخاند. چنگال خرچنگ، بی‌اختیار به یکی از پاهای پشم‌آلود میلو فرو رفت. میلو پارس دردآلودی کرد و از جا پرید و روی صورت کاپیتان هادوک افتاد. کاپیتان هادوک هم وحشت‌زده از جا پرید و فریادی کشید. با صدای آنها، تن‌تن و پرفسور و سوپرمن هم از آن حالت خواب آمیخته به بیهوشی بیرون آمدند.

تن‌تن چشمانش را با دست مالید و با نگرانی پرسید: «ما کجاییم؟ کمک! کمک!»

پرفسور که سرحال‌تر از بقیه بود گفت: «از کی کمک می‌خواهی تن‌تن؟ در حال حاضر در یکی از ساحل‌های دورافتاده‌ی مشرق‌زمین هستیم. » سوپرمن زودتر از بقیه‌ی افراد سرپا شد و گفت: «پس ما غرق شدیم؟! اَی سندباد لعنتی! تو قصد جان ما را کرده بودی. به‌زودی جواب تو را خواهم داد. »

کاپیتان هادوک گفت: «دیگر از این حرف‌های گنده‌گنده‌ی تو خسته شده‌ام. نمی‌خواهد این قدر برای سندباد نقشه بکشی. چرا این همه حرف می‌زنی! نمی‌توانی ساکت باشی؟!» تن‌تن گفت: «آرام باش کاپیتان! اگر سوپرمن را از دست بدهیم دیگر هیچ چیز نداریم. در حال حاضر، تنها کسی که می‌تواند ما را نجات بدهد، سوپرمن است. »

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب تن تن و سندباد

«بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم 

 من هم همین قصّه را همیشه تعریف می‌کردم! حیف که خیلی‌ها آن را باور نداشتند. حالا خوب شد، شاهد از غیب رسید! راوی این حکایت که خود همه چیز را به چشم خود دیده، حکایت تن‌تن و سندباد را چاپ کرده است. حالا دیگر کار من آسان شد! همین بس است که نسخه‌ی این کتاب را به همه‌ی بچه‌ها بدهم...»  


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تن تن و سندباد

مشخصات کتاب تن تن و سندباد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 157

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR8223‏‫‭ /ی‌478‏‫‬‮‭ت9 1395

دیویی : ‏‫‬‮‭‬‮‭8‮فا‬3/62‬‭ [ج]

کتابشناسی ملی : 4469387

شابک : ‫‬‭‎978-964-417-007-2‬

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب تن تن و سندباد