خرید و دانلود کتاب آن سوی مرگ اثر جمال صادقی

4.7 از 7 نظر

کتاب چاپی آن سوی مرگ

صفحات کتاب : 352

معرفی کتاب آن سوی مرگ

کتاب آن سوی مرگ گفتگو درباره افرادی است که بازه زمانی کوتاهی در کما بوده اند اما بازه ای طولانی از بهشت و جهنم برزخی را به چشم دیده اند و خاطرات خود را برای ما بازگو کرده اند. نویسنده در کتاب آن سوی مرگ سه خاطره درباره تجربه مرگ را گردآوری کرده است که از مصاحبه رودررو با افرادی حاصل شده که حیات پس از مرگ را تجربه کرده و به برزخ رفته و بازگشته اند. این اثر یکی از کتاب های جمال صادقی با موضوع برزخ و قیامت می باشد.

مرگ روی دیگر سکه زندگی ما آدم هاست. آنچه که بر انسان پس از مرگ می‌گذرد، مورد اختلاف‌ترین موضوع میان عقاید مختلف بوده است. ادیان زندگی پس از مرگ را باور دارند و بسیاری از فلاسفه هم به وجود زندگی و دنیایی دیگر، ورای دنیای فانی معتقدند. در مقابل این ها بسیاری از مادی‌گرایان قرار دارند که معتقدند پس از اتمام زندگی دنیایی، دنیای دیگری وجود ندارد و وجود انسان به نابودی می‌رسد. این اندیشه نتایج و اثرات متفاوتی بر زندگی انسان دارد. به همین دلیل بحث بر مساله مرگ و مرگ‌باوری یکی از اصلی ترین مباحث زندگی و عقاید آدم هاست. جمال صادقی سال ها پیش از نگارش کتاب آن سوی مرگ به همراه دوست و همکار خود محمدحسین حاجی ده آبادی سفرهایی با اهداف انسان شناسی به شهرها و روستا های مختلف کشور انجام داده بود و در همان زمان با افرادی که ادعای تجربه ی مرگ و بازگشت دوباره به زندگی را داشته اند روبرو شده است و اکنون سال ها بعد از این اتفاق تصمیم گرفته که این تجربه های پیچیده و غریب را در اثری روایت کند. همچنان که در ابتدای این کتاب جمال صادقی نیز تذکر داده است بخش هایی از کتاب آن سوی مرگ ممکن است برای بیماران قلبی و روان های آسیب پذیر نامناسب باشد. این کتاب بعد از «آخرین یادگار» و «12 ثانیه» سومین کتاب مشترکی است که محمدحسین حاجی ده آبادی، محقق و پژوهشگر کتاب آن سوی مرگ با جمال صادقی داشته و راهی بازار نشر ایران کرده اند. کتاب آن سوی مرگ از سال 1392 و بعد از دو سال تحقیقات مشترک و یک سال و نیم کار نگارشی در زمانی نزدیک به چهار سال به نتیحه رسیده است. استقبال از این کتاب به حدی بوده که در هفته اول به چاپ سوم رسیده و رویکرد مصاحبه محور آن مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. با اینکه در دوره تحقیق و پژوهش این کتاب صدها مصاحبه با افرادی که تجربیات نزدیک به مرگ داشته اند صورت پذیرفته است اما از این میان سه گفت وگوی خوب با قلم توانای آقای جمال صادقی انتخاب و در کتاب آن سوی مرگ قرار داده شده است.

به گفته دو همکار اصلی در تحقیق و نگارش این کتاب، بسیاری از انکارکنندگان عالم پس از مرگ نیز با خواندن کتاب آن سوی مرگ به تاثیر عمیق آن اشاره کرده اند. اکثر مصاحبه های دوران تحقیق کتاب آن سوی مرگ در تهران و دیگر شهرهای ایران صورت پذیرفته و برای اعتبار مطالب بیان شده در این مصاحبه ها، صدها کتاب مرجع در این زمنیه مورد مطالعه قرار گرفته است. در این کتاب داستان گونه گرچه از قرآن و حدیث مطلبی ذکر نشده است اما می توان مطالب آورده شده در آن را با قرآن کریم و احایث معتبر در این زمنیه تطبیق داد. این کتاب در لحظاتی مخاطب را می خنداند، در لحظاتی می گریاند و در کل تاثیری عمیق بر روح و روان وی خواهد گذاشت.

در "چهل صفحه ترسناک کتاب آن سوی مرگ" و در خاطرات مهندس(نفر دوم) حقایق ترسناکی از یک جن و مریدانش و سوء استفاده ها و آزارهایی که به مهندس وارد می کنند آورده شده است که نویسنده در ابتدا اختیار خواندن آن را به خواننده کتاب واگذار کرده است!!

یکی دیگر از این سه نفر، یک دختر دانشجو و جوان است که آسیب جسمی زیادی می‌بیند و به کما میرود اما بعد از مدتی که در کما بوده، به‌گفتۀ خودش با شفای یکی از چهارده معصوم به زندگی برمی‌گردد. در کتاب آن سوی مرگ، گاهی مصاحبه شوندگان قدرت هایی را به نمایش می گذارند که خواننده را در حیرت فرو می برد. خواندن تجربه این سه نفر و حکایت هایی که در مورد مردن نقل می کنند جالب و تکان دهنده است. با خواندن این کتاب با تجربیاتی از مرگ رو به رو خواهید شد که کمتر آن ها را شنیده اید یا خوانده اید.

نظراتی که خوانندگان کتاب آن سوی مرگ درباره تجربه خود از خواندن این کتاب مطرح کرده اند متفاوت است. بسیاری معتقدند این کتاب بسیار تکان دهنده و باورپذیر نوشته شده است و تجربیات افراد مصاحبه شونده را باور کرده اند. نثر کتاب آن سوی مرگ روان است و توصیف هایی که در این کتاب نوشته شده اند ملموس و قابل درک هستند. مجموعه جذابیت روایت ها و نثر خوب نویسنده، از کتاب آن سوی مرگ کتابی پرکشش و جذاب ساخته است که نمی توان از خواندن آن دست کشید. از طرفی بعضی از خوانندگان ادعا می کنند تجربیاتی که خوانده اند چندان باورپذیر به نظر نمی رسد. و حتی گاه با باورهای دینی متناقض یا متعارض است. درهرصورت نمی توان این کتاب را کتاب ضعیف یا غیرقابل توجه دانست.

خرید و دانلود کتاب آن سوی مرگ از جمال صادقی | فراکتاب

گزیده کتاب آن سوی مرگ

  • سحر، می خواهم بدانم واکنش تو، واکنش وجود اثیری تو در برابر جسمِ بی جانت چه بود؟ وقتی کالبدت را دیدی چه فکری کردی؟
  • خوب، ابتدا، حسابی گیج شدم. مرتب از خودم می پرسیدم: “اگر او من هستم؛ پس من (منی که در بالا قرار دارم) کی هستم؟!”
  • چه وضعیت عجیبی! تو داشتی با چشمانی دیگر، جسمت را نگاه می کردی. بله. احساس می کردم به دو نفر تبدیل شده ام. یکی از دو وجودم روی تختِ بیمارستان است و دیگری در بالا. و فکر می کردم چطور چنین چیزی ممکن است! عاقبت، به یک جواب منطقی رسیدم:” فقط در یک صورت، چنین چیزی ممکن است: این که مرده باشم. ” همان وقت، عمیقا درک کردم که مرده ام.
  • با درک این موضوع، خیلی وحشت کردی؟ وحشت نکردم. خیلی هم خوشحال شدم. حداقل برای من خیلی خوب بود. به سه دلیل: یکی این که از آن دردهای شدید نجات پیدا کرده بودم. (به قدری دور از درد، هر دردی، بودم که نمی توانم شرح دهم. ) دلیل دیگر، آرامش عجیبی بود که داشتم. و دلیل آخر: حظ زیادی که به خاطر بی وزنی نصیبم شده بود. در آن حالت، خیلی سبک و خیلی آزاد بودم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آن سوی مرگ

مشخصات کتاب آن سوی مرگ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 352

کنگره : ‫‬‭BF1045 ‭

دیویی : ‏‫‬‭133/9013

کتابشناسی ملی : 6127776

شابک : ‏‫‬‭978-600-118361-4

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب آن سوی مرگ

98936****5655

ممنون فقط امیدوارم نسخه الکترونیک هم موجود کنید با تشکر

1400/2/27

پاسخ
98919****0455

فوق العاده زیبا
با خیلی از احادیث کتاب عین الحیوه فصل۱۵ علامه مجلسی مطابقت داره
مشابه با شنود و بازگشت از انتشارات ابراهیم هادی

1399/12/10

پاسخ