خرید و دانلود کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

زندگی و زمانه ی سیدعبدالله حسینی

کتاب الکترونیکی از مشهد تا ژوهانسبورگ

حجم دانلود: 4.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ اثر حسین قرایی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. مولف کتاب، با هدف معرفی چهره های ادبی برخاسته از دامن انقلاب اسلامی دست به تدوین خاطرات سید عبدالله حسینی زده است.

قرایی در مورد تدوین و آماده سازی کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ نوشته که پنج سال روند آماده سازی آن طول کشیده و دلیل این مسئله را رفت و آمدهای سیدعبدالله حسینی به ژوهانسبورگ قلمداد کرده است. خواننده کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ این اثر را در چهار فصل می خواند که مجموع این کتاب تصویری از این شاعر اهل مشهد را که از پیشگامان شعر طلاب پس از انقلاب بوده، به نمایش می گذارد.

گزیده کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

یکی از شاعرانی که سخت روی جنبه شاعرشدنم تاثیر گذار بود مرحوم غلامرضا قدسی مشهدی بود. قدسی را اولین بار در سال 58 در سالن داد گستری مشهد دیدم. از او که سال ها در زندان های طاغوت محبوس بود وآزاد شده بود، تجلیل شد. در آن مجلس تقریبا همه شاعران مشهدی حضور داشتند.

 افراد مختلفی در رابطه با استاد، سخنرانی کردند و نوبت به وی رسید؛ پالتوی مشکی با شال گردن متناسب با لباس شیکی که بر تن کرده بود خیلی اورا برازنده جلوه می داد. خاطره برصلیب کشیده شدنش را در زندان ستمشاهی تعریف کرد ودر پایان یک رباعی خواند. زبان حال خودش در زندان بود که یک بیتش یادم هست؛

هرگز نشدم به کنج زندان مغلوب

هرچند شدم مثال عیسی مصلوب

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
301
کنگره :
PIR8341/س87218ی7‏‫‬‭ 1396
دیویی :
8‮فا‬1/62‬
کتابشناسی ملی :
3855002
شابک :
‏‫‭978-600-8857-25-9
سال نشر :
1396
خرید نسخه چاپی :
نظرات درباره کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.