خرید و دانلود کتاب شاهین بر آفتاب

سرگذشت نامه آموزگار بسیجی شهید غلام علی پیچک

کتاب الکترونیکی شاهین بر آفتاب

حجم دانلود: 5.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب شاهین بر آفتاب

کتاب شاهین برآفتاب، سیزدهمین کتاب از مجموعه سرگذشت نامه های مستند سرداران شهید سپاه تهران، موسوم به بیست و هفت در 27 است که سرگذشت و داستان زندگانی آموزگار بسیجی شهید غلام علی پیچک را برای مخاطبان با قلمی شیوا و روان به تصویر کشیده است. کتاب شاهین برآفتاب در واقع تلاشی است برای روایت حماسه ی رزمندگان مدافع ایران اسلامی؛ بالأخص مردمان استان های بحران زده ی کردستان و کرمانشاه در سال های منتهی به جنگ تحمیلی و همچنین روایت مستند و معتبر رزم شهید پیچک و دیگر فاتحان همرزم او در نبردهای سال نخست دفاع مقدّس در جبهه ی غرب.

گزیده کتاب شاهین بر آفتاب

غلامعلی پیچک پس از تارومار کردن چریک های فدایی خلق در ستاد خیابان دهکده، مقارن بعدازظهر روز بیست و دوم مرداد 1358، به مقر سپاه خردمند بازگشت. در آنجا از طریق اخبار شبکه سراسری رادیو ایران شنید که شهر پاوه ناآرام است و گروه های ضدانقلاب به مردم بی دفاع این شهر حمله ور شده اند. وی بلافاصله به همراه جمعی از رزمندگان واحد ضربت سپاه خردمند، عازم کرمانشاه شد.

در کرمانشاه اطلاع یافت که شهر پاوه، کاملاً در محاصره هزاران تن از شبه نظامیان مسلّح حزب دموکرات قرارگرفته است و آنان با استفاده از انواع  خمپاره ها و تفنگ 106، از ارتفاعات مشرف به شهر، منازل مردم را به آتش کشیده اند. درنتیجه؛ تعداد کثیری از مردم شهر، از خانه های خود فرار کرده و آواره کوه و بیابان شده اند...

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
311
کنگره :
DSR1626/پ9‏‫‬‭‏‫‬‭ب2
دیویی :
‏‫‬‮‭955/0843092
کتابشناسی ملی :
5315014
شابک :
978-600-7472-69-9
سال نشر :
1397
نظرات درباره کتاب شاهین بر آفتاب
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.