کتاب مالک زمان

داستان هایی برگرفته از سخنان امیرالمومنین علی(ع) به مالک اشتر و خاطرات سرباز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی مالک زمان

حجم دانلود: 6.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 120

معرفی کتاب مالک زمان 

کتاب مالک زمان شامل داستان هایی برگرفته از سخنان امیرالمومنین علی(ع) به مالک اشتر و خاطرات سرباز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی می باشد. کتاب مالک زمان را گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر کرده است. کتاب مالک زمان کتابی زیبا و جذاب که خواندن آن را به همه افراد پیشنهاد می کنیم.

امیر المومنین در نامه 53 نهج البلاغه توصیه های مهمی به فرمانده سپاه خود جناب مالک اشتر نمود. این توصیه ها محدود به زمان و مکان خاصی نبود. در زمان ما مالک اشتر دیگری پا به عرصه نهاد و توصیه های مولای متقیان را عملی کرد. کتاب مالک زمان بیش از پنجاه داستان زیبا از زندگی و مجاهدت های سردار رشید اسلام مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی را در خود جای داده و زندگی این دو بزرگوار را با هم تطبیق کرده است.

گزیده کتاب مالک زمان 

علی علیه السلام در نامه 38 نهج البلاغه درباره ویژگی های مالک اشتر می نویسد: من بنده ای از بندگان خدا را به سوی شما فرستادم که در روزهای وحشت نمی خوابد و در لحظه های ترس از دشمن روی نمی گرداند، برای بدکاران از شعله های آتش تندتر است. او مالک پسر حارث مذحجی است.

آنجا که حق است، سخن او را بشنوید و از او اطاعت کنید. او شمشیری از شمشیرهای خداست که نه تیزی آن کُند می شود و نه ضربت آن بی اثر است. اگر شما را فرمان کوچ کردن داد، کوچ کنید و اگر ایست گفت، بایستید. او در پیشروی و عقب نشینی و حمله، بدون فرمان من اقدام نمی کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مالک زمان

مشخصات کتاب مالک زمان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 120

کنگره : ‏‫‬‬‮‭‬‭DSR1668

دیویی : ‏‫‬‬‮‭‬‭955/0844092

کتابشناسی ملی : 7292758

شابک : 978-622-716913-3

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب مالک زمان

98903****1934

کتاب عالی و جذابی هست پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید

1399/11/21

پاسخ