خرید کتاب آرام جان

خاطراتی از زندگی شهید محمدحسین حدادیان

کتاب الکترونیکی آرام جان

حجم دانلود: 11.6 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب  آرام جان

 محمدحسین حدادیان که برای مقابله با داعش در جبهه سوریه هم جنگیده بود در همین تهران به شهادت رسید. این شهید گرانقدر متولد سال ۱۳۷۴ و اهل تهران بود. وی در واقعه خیابان پاسداران تهران، به دست دراویش شورشی گنابادی به شهادت رسید. این کتاب داستان زندگی و شهادت محمد حسین از زبان مادرش است.

گزیده ای از کتاب آرام جان

بحث دراویش گنابادی همچنان داغ بود. خبرها از طریق محمدحسین به من می رسید. فضای مجازی هم که پر شده بود از این حرف ها. اوایل بهمن در فضای مجازی خبری منتشر شد که نهادهای اطلاعاتی قصد دارند نورعلی تابنده را بازداشت کنند. 

از محمدحسین سراغ گرفتم. گفت: «خود دراویش شایعه درست کردن!» بعد هم در تلگرام عکس فرستاد که حدود پنجاه نفرشان در خیابان پاسداران و کوچهٔ گلستان هفتم پراکنده و مستقر شده اند. شب و روز نداشت که باید بفهمیم سروته این کلاف به کجا بند است. محمدحسین می گفت از بجنورد و هشتگرد اتوبوس اتوبوس آدم آورده اند. قبل از این ماجراها هم رفته بود زاغ سیاهشان را چوب زده بود. اطلاعات ریزی از جلسات دراویش درآورده بود. می گفت تعداد زیادی در خانه ای اطراف خیابان پاسداران هیئت می گیرند؛ وقتی می خواهند آقای نورعلی تابنده را از خیابان رَد کنند کل خیابان را می بندند، بعضی از خانم ها آیفون خانه اش را می بوسیدند برای تبرک؛ تفش را می اندازد کف دست خانم ها که برای شفا ببرند برای مریض هایشان، در نماز برمی گردد به چپ و راستش نگاه می کند. شب ها می رفت شناسایی. وقتی می دیدم در حال شال وکلاه کردن است فوری دو تا تخم مرغ می پختم. تخم مرغ های رسمی که از شاهرود می آوردیم.

 هرکس می خواست بخورد می گفتم: «این ها برای محمدحسینه.» زهرا زودتر ادامهٔ جمله ام را با طعنه می گفت: «بچه م جون نداره!» نصفه شب می آمد؛ خسته و کوفته. سرجمع در شبانه روز دو سه ساعت می خوابید. صبح که پا می شد، انگار لایه ای آتش روی چشمش شعله می کشید. دلم کباب می شد. می گفت: «دراویش سروته گلستان هفتم رو بستن.» محمدحسین اطلاعاتش را درِگوشی به من می گفت. صندلی های یک اتوبوس را باز کرده بودند. آدم هایی که از شهرستان آمده بودند داخل آن می خوابیدند. می گفت لیدرهایشان عقب یک ون سبزرنگ جمع می شوند و آنجا اتاق فکرشان است.

 می گفت: «همه هم سبیل دررفته!» سطل آشغال گذاشته بودند وسط کوچه. عملاً ایست و بازرسی زده بودند. از ماشین های عبوری سؤال می کردند ساکن این کوچه اند یا نه، اطراف پاسداران با موتور و ماشین گشت می زدند؛ اگر کسی با ظاهر مذهبی به تورشان می خورد دوره اش می کردند. فقط سه تا تاکسی ون کارهای خدماتی شان رو انجام می دن! کندهٔ درخت میاره براشون که شب ها وسط کوچه آتیش روشن کنن! 15بهمن بود. بعدازظهر زهرا از داخل اینستاگرام بهم نشان داد که چطور دراویش به چند موتور نیروی انتظامی حمله ور شده اند.

 چهارستون بدنم می لرزید که نکند محمدحسین هم با آن ها سرشاخ شود و وسط آن معرکه ها صدمه ای ببیند. گوشی جواب نمی داد. نصفه عمر شدم تا پایش را بگذارد داخل خانه. بقیه خواب بودند. من را ندید. یک راست رفت بیخ بخاری. مثل جنین سرودستش را به هم چسباند. یواش پرسیدم: «شام خوردی؟» جا خورد.بیداری حاج خانم؟آره، مگه تو می ذاری؟


مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
160
کنگره :
PIR8339‭‬
دیویی :
8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
6088739
شابک :
978-622-6609-98-2‬‬
سال نشر :
1399
خرید نسخه چاپی :
نظرات درباره کتاب آرام جان
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.