خرید کتاب کهکشان نیستی (نسخه چاپی کتاب)

داستانی بر اساس زندگی آیت الله سید علی قاضی طباطبایی

کتاب چاپی کهکشان نیستی

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب کهکشان نیستی

کتاب کهکشان نیستی رمانی ارزشمند از زندگی عارف الی الله و کوه اخلاق و عرفان آیت الله سید علی قاضی طباطبایی است. نویسنده کتاب کهکشان نیستی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدهادی اصفهانی است. این کتاب توسط نشر فیض فرزان منتشر شده و در مدت زمانی کوتاه به طور متعدد تجیدید چاپ شده است.
آیت‌الله سیدعلی قاضی از چهره‌های برجسته عرفانی، فقیه، حکیم و عارف شیعه در مکتب امیرالمومنین است. همچنین ایشان استاد بسیاری از علمای برجسته معاصر از جمله مرحوم علامه طباطبایی، مرحوم آیت‌الله بهجت و سید عبدالحسین دستغیب، سید ابوالقاسم خویی، سید محمد حسن الهی طباطبائی، علی محمد بروجردی و بسیاری دیگر بوده اند.

روایت‌ها و رخدادهای زندگی مرحوم علامه قاضی در این کتاب هرچند که در ساحت داستان به مخاطب ارائه می‌شوند، اما عمدتاً مستند به منابع گوناگون هستند. در انتهای کتاب کهکشان نیستی تقریبا نزدیک به ده هزار کلمه درباره مستندات کتاب نوشته شده است.

این کتاب بر اساس حیات 77 ساله‌ی آیت الحق سید علی قاضی طباطبائی به رشته‌ی تحریر در آمده است. نویسنده در آن سعی نموده که زندگی آیت الله سیدعلی قاضی را از بدو ورود به نجف و آشنایی ایشان با اساتیدشان و همچنین نحوه تربیت و سیر و سلوک و تربیت شاگردان ایشان را به طور مستند داستانی به رشته تحریر درآورده و به تصویر کشد.
کتاب کهکشان نیستی بیش از آن که یک رمان باشد، در واقع یک داستان تاریخی است که المان‌های رمان را هم داراست. کتاب مشتمل بر 75 فصل است که هریک با آیه‌ای از قرآن آغاز می‌شود.

روند کتاب کهکشان نیستی

هر فصل از قول یک گوینده بیان می‌شود. چه از قول خود ایشان، چه همسر و فرزندشان و حتی مخالفین ایشان و از علمای مختلف و حتی داستان از زبان یک کافه‌دار یا یک شرخر و یا مرده شور و... روایت می‌شود و تلاش دارد تا مستندات و وقایع حقیقی زندگی آیت‌الله قاضی طباطبایی را به تصویر بکشاند و تصوّر درستی از زندگی، دستاوردها و ارزش‌های بزرگ و مهم خلق‌شده توسط ایشان به مخاطبان ارائه دهد.
در انتهای کتاب، بخش‌هایی تحت عنوان سفارش‌ها، دستورات و منابع و مستندات آورده شده است. این بخش‌ها به خواننده کمک زیادی در شناخت ایشان خواهد کرد.

وجه تمایز کتاب کهکشان نیستی

وجه تمایز و برتری این کتاب نسبت به دیگر آثار از این دست این است که در عین داستانی بودن و نثری روان، بسیار مستند است و این برتری نشان دهنده تلاش چشمگیر نویسنده، برای توجه به اصل رویدادهای تاریخی است و در نهایت، اثری را که در اختیار خواننده قرار می‌گیرد، در جایگاه بالایی قرار می‌دهد.

جمله ای از نویسنده کتاب کهکشان نیستی

شاید رسالت کهکشان نیستی این باشد که معارف بلند شیعه را در بستر جدیدی منتقل کند که البته در همین حین «رمان» هم باشد؛ این کار در آثار غربی بعضاً صورت گرفته است.
مثلاً پائولو کوئلیو از این کارها زیاد کرده، یا یک نویسنده آلمانی به نام هرمان هسه. کتاب هایی مثل «ملت عشق» به قلم الیف شافاک یا «گاه ناچیزی مرگ» نوشته محمدحسن علوان نویسنده اهل عربستان که بوکر عربی ۲۰۱۷ را هم از آن خود کرد، یا قلندر و قلعه که رمان زندگی سهروردی است.

اما بسیاری از این کتب بیشتر متکفل روایت داستان و یا بیان قصه بوده‌اند اما به نظر من با توجه به اینکه زندگی نامه‌های مرحوم قاضی چندین بار نوشته شده است این بار احتیاج به یک پله بالاتر از منظومه فکری و حیات ایشان بوده است که در قالب داستان به ما نشان بدهد قاضی از ابتدا جزء به جزء با چه اموری دست و پنجه نرم کرده است تا به این بلندا از حقیقت دست یافته است.
به تعبیری برای مخاطب همزاد پنداری شود و البته توجه او را به عمق مفاهیمی که سید علی قاضی صبح و شب به آن ها متوجه بوده است معطوف کند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
558
کنگره :
‏‫‬‮‭‭BP280/8
دیویی :
‏‫‌‬‮‭‭297/8924
کتابشناسی ملی :
7384056
شابک :
‏‫‬‮‭978-622-959955-6
سال نشر :
1399
نظرات درباره کتاب کهکشان نیستی
98903****4226

من و همسرم این کتاب رو خوندیم ،بنظر هردومون زیبا ترین کتابی که تو کل زندگیمون خوندیم همین بود،قصد داریم یه بار دیگه هم بخونیمش ،واقعا کتاب خوب و باارزش و آموزنده ای هست

1401-3-25 16:22:53

پاسخ
98914****6252

این قیمت در مقابل ارزش بالای کتاب و خصوصا قلم کم نظیر حجة الاسلام محمد هادی اصفهانی عددی نیست ...من با این کتاب زندگی کردم و واقعا بی نظیره...توصیه میکنم حتما بخرید و مطالعه کنید

1401-3-11 11:30:47

پاسخ
فراکتاب

ممنون که نظرتون رو اعلام کردید. شما می تونید کتاب هایی که می‌پسندید رو با دیگران به اشتراک بگذارید. دکمه اشتراک گذاری ذیل هرکتاب وجود دارد.


1401-3-12 08:04:16

fatem****.com

این قیمت بالا وایه نسخه پی دی اف؟؟ ما اگ توان خرید کتاب چاپی رو داشتیم رو نمی اوردیم به نرم افزار... تازه اگ اسیب به چشامون روهم فاکتور بگیریم...

1399-12-17 11:42:48

پاسخ
فراکتاب

سلام و عرض ادب

این کتاب به صورت چاپی در فراکتاب عرضه شده است


1399-12-17 15:53:10