خرید و دانلود کتاب صدا و صدابرداری

و طرز استفاده از دستگاه های الکترواستاتیک

کتاب الکترونیکی صدا و صدابرداری

حجم دانلود: 2.0 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

 صدا و صدابرداری

و طرز استفاده از دستگاه های الکترواستاتیک

کتاب حاضر راجع به صوت، ماهیت صوت، شدت صوت، دامنة صوت و هارمونیک های یک منبع صوتی، ارتعاشات صوت و ساختمان گوش انسان، حد شنوایی گوش انسان، تکنولوژی شناسایی دستگاههای الکتروآکوستیک و مشخصات و کاربرد فنی آنان از بدو شروع کار، میکروفون ها (نوع ساخت، حساسیت، دامنه و کاربری آنها)، دستگاه های تقویت کننده، میکسرهای صدا، اکولایزرها و انواع بلندگوها (نوع ساخت و کاربری آنان) و آخرین پدیده های صوتی در کشورهای پیشرفته تا زمان حال به صورت ساده و با محاسبات سینوسی بیان شده است. همچنین درباره «سونو» یا صدارسانی در سالن های مختلف موسیقی، تئاتر و سینما و محاسبات مقدار قابل قبول در محیط های مختلف مطالبی بیان شده و راجع به صدابرداری انواع منابع صوتی و  صداگذاری و باندسازی صوتی بر روی فیلم های سینمایی و غیره بحث شده

است.

صدابردار، به عنوان آخرین فرد در مسیر ارائه یک اثر چندرسانه ای، فردی است که نتیجه زحمات آهنگساز، نوازندگان و خوانندگان و دیگر عوامل تولید اثر را به بار می نشاند. میزان توانایی صدابردار، می تواند عاملی مهم در زمینه موفقیت یک آلبوم موسیقی، لذت بردن تماشاگران از یک کنسرت و یا موفقیت یک فیلم سینمایی باشد.

در حال حاضر، حوزه عملکرد یک صدابردار بسیار گسترده است؛ از یک سخنرانی عادی در سالن اجتماعات تا برگزاری نمایش های موزیکال عظیم و اجراهای بزرگ در فضای باز. از این رو، امروزه نقش صدابردار در یک اثر هنری، هم تراز با خالق اثر قلمداد می شود.

کتاب «صدا و صدابرداری»، نوشته فتحعلی روشن؛ صدابردار باسابقه رادیو وتلویزیون سال های اخیر ایران، به بررسی مفاهیم مرتبط با صدا و تکنیک های صدابرداری در استودیو و محیط باز می پردازد. کتاب، نگاهی علمی به فن صدابرداری دارد و مفاهیم فیزیکی همچون امواج صوتی و کارکرد دستگاه شنوایی انسان، در آن به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.

 در بخش بعدی کتاب، نویسنده به بررسی انواع میکروفن و نحوه کارکرد آن پرداخته است و اطلاعات خوبی در مورد چگونگی استفاده از آن ها در هنگام صدابرداری ارائه داده است. یکی از بخش های کاربردی و مفید این کتاب، بررسی چگونگی استفاده از بلندگو و سیستم صوتی در سالن های بزرگ نظیر سینما، تئاتر و سالن های کنسرت است. فتحعلی روشن، با تکیه بر چهار دهه تجربه عملی خود در زمینه صدابرداری، کتابی ارزشمند برای جوانان علاقه مندان به این رشته تالیف کرده است.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
103
کنگره :
‏‫‭TK7881/4‏‫‭/ر9ص4 1383
دیویی :
‏‫‭621/3893
کتابشناسی ملی :
‭م‌82-18057
شابک :
978-964-471-845-8
سال نشر :
1383
خرید نسخه چاپی :
خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر :
نظرات درباره کتاب صدا و صدابرداری
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.