خرید کتاب تفسیر سوره ممتحنه

نویسنده:

مجموعه کتاب : بیان قرآن

کتاب چاپی تفسیر سوره ممتحنه

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب تفسیر سوره‌ی ممتحنه

کتاب تفسیر سوره ممتحنه، شامل متن ویراسته‌ی جلسات تفسیر سوره‌ی ممتحنه است. این جلسات در دوران مسئولیت ریاست جمهوری معظّمٌ‌له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در چهار نوبت از سیام مهر تا آبان 1361 برگزار شده و تمامی 13 آیه‌ی این سوره مورد بحث قرار گرفته است. ایشان درباره‌ی علّت انتخاب این سوره و دیگر سوره‌های جزء 28 و 29 که متن شرح آن بزودی منتشر میشود می فرمایند:

«علّت اینکه اینجا را انتخاب کردیم این است که سوره‏‌های جزء بیست‏‌وهفتم و بیست‏‌وهشتم و این حدود، غالباً سوره‏‌های مدنی و از سوره‏‌هایی است که در مدینه‏‌ی طیّبه بر پیغمبر اکرم نازل شده و مربوط است به بعد از تشکیل حکومت اسلامی، یعنی مثل وضع کنونی ما.

نوع مطالب و مسائلی که بعد از تشکیل حکومت برای یک جامعه لازم است با نوع مطالب و مسائلی که [مربوط به] حین مبارزه‏‌ی مردم برای تشکیل حکومت اسلامی است فرق میکند؛ کمااینکه شما در جامعه‏‌ی خودمان هم این را مشاهده میکنید. امروز شما یک مسائلی دارید که این مسائل قبل از بهمن 57 برای شما وجود نداشت، مطرح نبود؛ آن روز مسائلی داشتید که امروز برای شما مطرح نیست. مثلاً مسئله‏‌ی منافقین و مسئله‏‌ی نفاق، مسئله‏‌ی عدالت اجتماعی، مسئله‏‌ی حکومت، مسئله‏‌ی جهاد در جبهه‏‌های جنگ و ده‏ها مسئله از این قبیل، مسائل عمده‏‌ی بعد از تشکیل حکومت است و این مسائل همان مسائلی است که در آیات مدنی بیشتر به آن ها پرداخته شده.»

مشخصات کتاب
کتابشناسی ملی :
ایران‭م83-28083
نظرات درباره کتاب تفسیر سوره ممتحنه
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.