کتاب سربازنامه

منظومه ای برای شهید قاسم سلیمانی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی سربازنامه

صفحات کتاب : 50

معرفی کتاب سربازنامه

کتاب سربازنامه منظومه‌ای بلند و حماسی سروده افشین علا با تصویرسازی محمدحسین صلواتیان است. این مثنوی بلند چند ماه پیش از انتشار رسمی از سوی افشین علا به رهبر معظم انقلاب تقدیم شده و مورد تمجید معظم‌له نیز قرار گرفته بود. ایشان در یادداشتی بر این مجموعه مرقوم فرمودند: «زیبا و شیوا و خوش لفظ و معنا سروده شده است. منظومه ماندگاری خواهد شد ان شاالله. این قریحه و این توفیق را به آقای افشین علا تبریک می گوییم». 

سربازنامه منظومه ای است حماسی، ملی و آیینی. تلفیقی از اسلوب متون منظوم فارسی پیرامون افسانه ها و اساطیر باستان و آموزه های دینی و انقلابی امروز ایران زمین. با این تفاوت که روایت این منظومه نه بازنویسی افسانه های دوردست و کهن است و نه قهرمان آن اسطوره ایست خیالی. داستان سربازنامه صرفنظر از آرایه ها و استعاره های شاعرانه روایتی مستند و واقعی از حماسه هایی است که در سال های اخیر پیش چشم ایرانیان و جهانیان به وقوع پیوسته است.

کتاب سربازنامه منظومه ای جذاب و شیرین سروده افشین علا همراه با نقاشی های رنگارنگ به تصویرگری محمدحسین صلواتیان پیش روی شماست. مجموعه ای آهنگین و دلنواز که نه تنها نوجوانان بلکه بزرگسالان نیز از خواندنش غرق در لذت می شوند. کتابی در قطع رحلی در دسته ی اشعار فارسی قرن 14 با محوریت شهید قاسم سلیمانی می باشد.

گزیده کتاب سربازنامه

بر قامت عرش ارتعاش افتاد

بر گونه آسمان خراش افتاد

تنها نه به فارس شور محشر شد

اسلام در این عزا مکدر شد

برخاست عراق بهر تشییع‌ اش

عازم، عتبات شد به تودیعش

هم بصره و حله از ثبات افتاد

هم دجله به دامن فرات افتاد

شد عرصه سوگواری آن گل

از بحر مدیترانه تا کابل

چون کوه شنید طاقتش کم شد

چون سرو شنید قامتش خم شد

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سربازنامه

مشخصات کتاب سربازنامه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 50

کنگره : ‏‫‭PIR8151‭‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬1/62

کتابشناسی ملی : 7426599

شابک : ‏‫‭978-622-977661-2‬‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب سربازنامه