خرید و دانلود کتاب روزی که شهید شدم

خاطرات شهید دکتر حسین حسن زاده نمین

کتاب الکترونیکی روزی که شهید شدم

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب روزی که شهید شدم

کتاب روزی که شهید شدم، تاریخ شفاهی زندگی بابرکت و درعین‌حال پررنج شهید حسین حسن‌زاده و روایت شهادت اولشان از زبان خود ایشان است. وی از جانبازان 70% هشت سال دفاع مقدس بود که پس از تحمل رنج و مشقات فراوان جانبازی امروز به خیل کاروان رفقای شهیدش پیوسته است. شهید دکتر حسین حسن‌زاده متولد سال 1347 و سابقه 1380 روز حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را در کسوت گردان تخریب داشت. ایشان یک‌بار در سه‌راهی شهادت در منطقه شلمچه مورد اصابت مستقیم گلوله توپ قرار گرفته بودند که تا مرز شهادت پیش رفت.

گزیده کتاب روزی که شهید شدم

 اگر حالم بد باشد، بهشت زهرا هم نمی روم و اگر حالم خیلی بد باشد، دعای ندبه را هم توی خانه می خوانم. وقتی می روم بهشت زهرا، نمی توانم وارد قطعه‌ی شهدا بشوم. یاد یارانی که رفتند و فکر این که چرا من ماندم، حالم را خراب میکند. 

همان نزدیکی می ایستم و فاتحه می خوانم. گاهی هم می روم قبرستان «چیذر» و امامزاده علی اکبر. هم محلی ها و هم بازی های دوران کودکی ام شهیدان خاتمی، خرّمی، عطاری مقدم، بختیاری، منتظری و چند نفر دیگر همه توی امامزاده علی اکبر هستند. دیدارشان حالم را بهتر می کند گاهی از من می پرسند: چرا برای تجدید قوا به آمریکا نمی ری و مدتی پیش پدر و مادرت نمی مونی؟ می گویم: من همین جا و در کنار مردمِ خودم، توی خیابان هاشمی و خوش و توی درمانگاه تجدید قوا می کنم. دوست دارم همین جا بمیرم و همین جا، کنار دوستان و همرزمای شهیدم و تو خاک کشور خودم دفن بشم...

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
184
کنگره :
PIR8341‭‬ ‭/س9‏‫‬‭ر9 1396
دیویی :
8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
4729757
شابک :
978-600-330-090-3
سال نشر :
1396
نظرات درباره کتاب روزی که شهید شدم
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.