خرید کتاب بی پرده با حجاب

کاربردی ترین پاسخ ها به شبهات و چالش های عفاف و حجاب

کتاب چاپی بی پرده با حجاب

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب بی پرده با حجاب

 در کتاب بی پرده با حجاب اثر نعیمه اسلاملو و آزاده اکبری به سوالات زیادی درباره حجاب و عفاف پاسخ داده شده است. در کتاب بی پرده با حجاب کاربردی ترین پاسخ ها به شبهات و چالش های عفاف و حجاب داده شده است. کتاب بی پرده با حجاب با جمع آوری، بررسی و پاسخ به سؤال ها و چالش های موجود درمورد حجاب، درصدد تصحیح شناخت و اصلاح باورها درحوزه حجاب و عفاف است و در نحوه مواجهه با این چالش های ذهنی، با پیروی از چند اصل پایه ای و مهم، درک مسئله را برای خواننده راحت تر و قابل فهم تر می کند.

نخست آنکه با استفاده از نظریات روان شناسی یادگیری و رشد، سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی، به ذهن خواننده تحمیل شود، با طر ح سؤال های مبنایی، خواننده را به فکرکردن و تحلیل وادار کند به همین دلیل در قسمت پاسخ ها تا حد امکان، از جمله های سؤالی استفاده شده است. از طرف دیگر، علاوه بر تبیین مفاهیم و معانی عبارات مبهم، تلاش شده است مسئله از زاویه نگاه سؤال کننده مورد بررسی قرار گیرد و نکته نهایی اینکه در پاسخگویی به شبهات، از حاشیه پردازی های بی ربط، کم ربط و اضافه گویی و اطاله کلام پرهیز شده است و به جای پرداختن به مصادیق و مثال ها، با متمرکز شدن بر مبانی مسئله، مباحث در کوتاهترین، جامعترین و دقیقترین عبارات پاسخ داده شده اند ضمن این که تا حد امکان سعی شده است تا به سوالات هم از زاویه درون دینی و هم برون دینی و به طور مجزا پاسخ داده شود.

بیش از ۷۰ شبهه ناظر به مسئله حجاب و عفاف وجود دارد که در این اثر همه انها بررسی شده و پاسخ داده شده اند. شبهات ناظر به قانونی بودن حجاب در ایران و اصطلاح غلط حجاب اجباری، شبهات ناظر به مقایسه ایران زمان پهلوی و ایران بعداز انقلاب اسلامی شبهاتی که ناظر به تصورات غلط از دنیای غرب، غربزدگی یا مدرنیته است، شبهات ناظر به روابط آزاد با جنس مخالف، شبهات بسیار مرسوم ناشی از ضعف های اعتقادی و عدم آگاهی، شبهات ناشی از خلا های عاطفی و مشکلات خانوادگی (بهانه جویی ها)، شبهات درون دینی و درون گفتمانی و شبهات ناظر به امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب در این کتاب به دقت پاسخ داده شده اند.


گزیده کتاب بی پرده با حجاب

اینکه برقراری رابطه با جنس مخالف یک نیاز است، حرف درستی است، اما ایجاد شرایطی که هرکسی در هر شرایطی با هرفردی که می خواهد، رابطه برقرار کند، راهکار مناسبی است؟ آیا در هرزمانی و به هرشکلی، مجاز به پاسخ گفتن به نیازهایمان هستیم؟ به خصوص برای نوجوانان و جوانان که در عنفوان شکل گیری این نیاز هستند.

برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف، تدبیر یا روش درست پاسخ به این نیاز است؟ اگر دختر و پسری در این محیطِ بی قید و قانون به هم علاقه مند و دلبسته شدند، ولی به دلیل وجود نداشتن تضمین عملی در این رابطه، یکی از آن ها عاشق دیگری شد، تکلیف طرف مقابل که به این رابطه و عشق دلبسته شده است، چه می شود؟ آیا لذت برقراری رابطه ای که هیچ تضمینی به پایداربودن آن وجود ندارد، به شکست و آسیب روحی ای که فرد بعداز آن دچارش می شود، می ارزد؟ (باتوجه به اینکه هم در ایران و هم در جوامع دیگر، اکثر این رابطه ها به ازدواج یا یک رابطه دائمی منجر نمی شود.) اگر وجود این نیاز، این مجوّز را می دهد که افراد رابطه آزادی داشته باشند، چرا برای مرد یا زنی که همسر دارند، ولی نیاز به رابطه با فرد دیگری را در درون خودش احساس می کند، این مجوّز وجود نداشته باشد؟


مشخصات کتاب
سال نشر :
1399
صفحات کتاب :
114
کنگره :
BP230/17‏‫‬‮‭
دیویی :
297/636076
کتابشناسی ملی :
7290675
شابک :
978-600-6232-13-3
نظرات درباره کتاب بی پرده با حجاب
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.