خرید و دانلود کتاب بازمانده

کتاب الکترونیکی بازمانده

حجم دانلود: 5.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب بازمانده

کتاب بازمانده اثری برگونۀ تاریخ شفاهی و دربرگیرندۀ خاطرات مصطفی عبدالرضااست. وی از همرزمان شهید دکتر مصطفی چمران در ستاد جنگ های نامنظم، در نه ماهۀ آغازین جنگ تحمیلی و یکی از رزمندگان مؤثر و پیشکسوت یگان زرهی و گردان شهادتِ لشکر ۲۷ محمّدرسول الله (ص) در دوران دفاع مقدس بود.قلم موشکاف و روان آقای سیدحسین هوشی سادات؛ نویسندۀ کتاب بازمانده، در برگردان خاطرات شفاهی عبدالرضا آن را به کتابی خواندنی در عرصۀ ادبیات مستند دفاع مقدس، تبدیل کرده است.


گزیده کتاب بازمانده

یکبار در حین آموزش دکتر چمران آمد. با نیرو ها احوال پرسی کرد و بعد برایمان صحبت کرد. ایشان گفتند: «من شما ها را چریک می دانم. وقتی رادیو عراق اعلام می کند چریک های گروه چمران وارد اهواز شدند؛ یعنی چه؟ این نشان دهندۀ وحشت دشمن از قدرت شماست. پس خودتان را دست کم نگیردید. امّا جنگ، سختی، گرسنگی و تشنگی دارد.

یک چریک باید توانایی بدنی و آمادگی کامل رزمی داشته باشد؛ چون بعضی مواقع حین پیش رَوی، پیراهن و کلاه او سنگینی می کند. جیب خشاب، نارنجک و کوله پشتی سنگینی می کند؛ حتی پوتین سنگینی می کند. باید همه را به کناری بگذارد و فقط اسلحه اش را به دست بگیرد.

وقتی این ها را کنار گذاشت، می تواند راه برود. امّا وقتی گرسنگی بر او غلبه کند، می تواند آن را کنار بگذارد؟ پس باید غذای مقوی بخورید. غذای مقوی چیست؟ حداقل حجم و حداکثر انرژی؛ مثلاً اگر پنج عدد از این تخمه کدوهای پهن را داشته باشی، بیست و چهار ساعت، تو را نگه می دارد. غذای یک چریک، حجم کم دارد و مواد غذایی بالا. سنگین نیست و زباله تولید نمی کند که دشمن متوجه نفوذ او شود.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
344
کتابشناسی ملی :
3821355
شابک :
9786007472002
سال نشر :
1393
خرید نسخه چاپی :
خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر :
نظرات درباره کتاب بازمانده
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.