خرید کتاب کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان

کتاب چاپی کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان

کتاب کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان با آموزش مهارت حل مشکل، پویایی فکر و اندیشه را در خانوادهٔ شما به ارمغان می آورد. دکتر میرنا بی. شور، روان شناس پرورشی و استاد روان شناسی در دانشگاه علوم بهداشت اَلِگنی در فیلادلفیاست. برنامهٔ تربیتی مشهور او برای والدین و آموزگاران به نام "می‌توانم حل مشکل کنم" یا "روش حل مشکل" و نیز پژوهش او به همراه جورج سپیواک چهار جایزهٔ ملی را برایش به ارمغان آورده اند. دکتر شور در مسائل مربوط به بهداشت روان و پیشگیری از مشکلات رفتاری در میان جوانان و مشاور رسانه هاست.  

مجموعه کتاب‌های « کلیدهای تربیت کودکان » برای پدران و مادران جوانی است که می‌خواهند به تجربه‌ای شیرین و موفق از پرورش فرزند دست یابند.

کتاب‌های این مجموعه همگی موضوع پرورش کودکان را پوشش می دهند، اما هر کدام محتوایی مستقل دارند، ازجمله آنها می توان به آثاری همچون: آمادگی برای زایمان، روش‌های مناسب و صحیح شیر دادن، روش‌های مقابله با بیماری‌ها، آسیب‌ها، آلرژی‌ها، تولد فرزند دوم، نقش پدر در تربیت کودک و… اشاره کرد.

گزیده کتاب کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان

در این کتاب به موضوع پرورش کودک می‌پردازیم، اما قصد نداریم به شما بگوییم کودکان باید چه کار کنند یا چه رفتاری داشته باشند. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با تشویق فرزندتان به فکرکردن، بر سازگاری اجتماعی او تأثیر بگذارید. در این کتاب درباره نوع بسیار خاصی از فکرکردن حرف می‌زنم، نوعی که مربوط به حل مشکلات روزانه است، مشکلاتی که در برخورد با دیگران پیش می‌آیند. این کتاب شما را با روشی پژوهش‌مبنا آشنا می‌کند که از لحاظ بالینی ثابت شده است و آن را روی کودکان آزمایش کرده‌اند، روشی که به اختصار به آن ICPS (می‌توانم حلِ مشکل کنم) می‌گویند و در این کتاب با عنوان روش حل مشکل از آن نام می‌بریم. مشکلی را که به تازگی با همسر، همکار، دوست، فرزندتان یا هر کس دیگری پیدا کرده‌اید، در نظر بگیرید. یادتان می‌آید پیش از حل این مسئله چه احساسی داشتید؟ مضطرب، نگران، عصبانی و کلافه بودید؟ حال به یاد بیاورید که پس از حل مشکل چه احساسی داشتید. آسوده، خوشحال و سربلند بودید؟ اگر مسائل حل نشده روی هم تلنبار می‌شدند، چه می‌شد؟ و با گذشت زمان، روی احساس و احتمالاً رفتار شما چه تأثیری می‌گذاشت؟ شاید احساس بی‌کفایتی و بیچارگی می‌کردید و رفتارهایی را در پیش می‌گرفتید که در اجتماع پذیرفته نیستند. کودکان هم وقتی نمی‌توانند مشکلاتی را که بین آنها و دیگران پیش آمده است حل کنند، دچار همین وضعیت می‌شوند. بی‌تردید، کودکانی که یاد می‌گیرند درباره روابط خود با دیگران فکر کنند، به طور کلی در زندگی موفق‌ترند. افرادی را از میان خویشاوندان، دوستان و همکاران در نظر بگیرید که اغلب ناخشنود، مضطرب، غمگین یا حتی خشن هستند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
221
کنگره :
‏‫BF723‭‬ ‭/‮الف‬27‏‫‬‮‭ش93 1391
دیویی :
‏‫‬‮‭ 649/1
کتابشناسی ملی :
‏‫‬‎2‎1‎3‎6‎2‎8‎0
شابک :
‏‫‬‮‭‫‬‮‭978-964-2785-31-5
سال نشر :
1391
خرید نسخه چاپی :
نظرات درباره کتاب کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.