کتاب شاید پیش از اذان صبح

زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی شاید پیش از اذان صبح

صفحات کتاب : 169

معرفی کتاب شاید پیش از اذان صبح

کتاب شاید پیش از اذان صبح اثری در وصف سردار دل ‌ها، حاج قاسم سلیمانی به قلم احمد یوسف زاده نویسنده «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال» و شامل خاطرات و دلنوشته‌ هایی برای آن شهید عزیز است.

یوسف زاده در ابتدای کتاب با عرض ارادت به فرمانده‌ اش در زمان دفاع مقدس این‌ گونه نوشته ‌است: «سال‌ هایی که می‌ جنگید، دعای خیر و نگاه ترسانم دنبالش بود که جانش از بلا دور باشد. خودش اما، نگاهش جایی دیگر بود و سرانجام خداوند او را که می‌ جنگید، بر ما که نشسته بودیم با پاداش شهادت برتری داد.»

یوسف زاده در این کتاب با مخاطب قرار دادن حاج قاسم دل نوشته ها و خاطرات سالهای دور و نزدیک را با او مرور می کند. در این روایت ها مطالب خواندنی از شیوه سلوک و زندگی و فرماندهی شهید سلیمانی پیش روی مخاطب قرار می گیرد.

مخاطب با خواندن این اثر می تواند به تصویری نسبتاً جامع از شهید سلیمانی در عرصه های مختلف فکری، فرهنگی، سیاسی و حتی اجتماعی برسد.

گزیده کتاب شاید پیش از اذان صبح

سلام حاجی. تصمیم دارم این نوشته ‌ها را یک روز در قالب کتابی چاپ کنم، شاید هم بماند برای بعد از مرگم که لابد یک مرگ لوس و بی ‌مزه خواهد بود، نه مثل مرگ شما سرخ و طوفانی و جریان ‌ساز. بالاخره فرق است میان یک ‌لاقبایی مثل من که در خانه نشسته‌ ام و مجاهدی مثل تو که چهل سال پوتین از پا درنیاورده ای. الان هشت ماه از آن نیمه ‌شب غریب و آن صبح وحشتناک که انگشت و انگشترت صفحات مجازی را درنوردید، می‌ گذرد.

قبل از شنیدن آن خبر، فقط یک بار غمی به این کمرشکنی و مردافکنی را تجربه کرده بودم. توی آسایشگاه 3 اردوگاه موصل نشسته بودیم داشتیم با دوستم علی هادی قرآن حفظ می‌ کردیم. فرشید فتاحی اسیر خوزستانی بغض‌ کرده و اشک‌ بار آمد داخل و خبر فوت امام را که در روزنامه عراقی خوانده بود، آورد …

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شاید پیش از اذان صبح

مشخصات کتاب شاید پیش از اذان صبح

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 169

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR1668

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0844092

کتابشناسی ملی : 7410160

شابک : 978-600-034916-5

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب شاید پیش از اذان صبح