خرید کتاب راز نهان رنج

شرح دعای هفتم صحیفه سجادیه

کتاب چاپی راز نهان رنج

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب راز نهان رنج

کتاب راز نهان رنج نوشته آیت اللّه شیخ محمدباقر تحریری است که توسط انتشارات واژه پرداز اندیشه منتشر شده است. کتاب راز نهان رنج به شرح دعای هفتم صحیفه سجادیه می پردازد.

گزیده کتاب راز نهان رنج

خداوند متعال آفرینش حکیمانه خود را بر اساس امتحان مداوم انسان قرار داده، تا انسان با انتخاب های آگاهانه هدف مطلوب و حقیقی، و بهره گیری از مناسب ترین و کامل ترین روش، به کمال و سعادت واقعی و ابدی برسد و این امتحان الهی از طریق برخورد با مشکلات و ناملایمات، تحقق می یابد.


درباره نویسنده کتاب راز نهان رنج

آیت اللّه شیخ محمدباقر تحریری در تهران در سال ۱۳۳۴ شمسی در خانوادهای روحانی چشم به جهان گشود. پدر ایشان آیت الله شیخ محمود تحریری از علما و اولیای الهی و مبلغان شهیر تهران بود که عمر شریفش را در تحصیل و فراگیری معارف الهیه قرآن و اهل بیت : و عمل به آن‌ها و نشر آن‌ها گذراند. آیت الله شیخ محمود تحریری در خانوادهای متدین و محب اهل بیت در تهران متولد شده و از ابتدای جوانی به تحصیل و کسب مشغول بوده است؛ در همان دوره با افراد اهل حال و معنویتی چون مرحوم شیخ رجبعلی خیاط ارتباط داشت تا اینکه وارد حوزهٔ علمیه شد و با بزرگانی از اهل معرفت و معنویت مانند آیت الله شاه آبادی و آقا سید رضا دربندی ارتباط پیدا کرد.

ایشان در ادامه به حوزۀ علمیۀ قم وارد شد و در محضر آیات عظام مرعشی نجفی، گلپایگانی، امام خمینی، سلطانی، خندق آبادی، سید کاظم عصار و آیت الله العظمی بروجردی تلمذ نمود. به علاوه با مرحوم آیت الله العظمی بهجت و آیت الله حاج شیخ جواد انصاری همدانی و بعضی شاگردانِ آیت الله میرزاجواد آقا ملکی تبریزی مانند آیت الله حاج سید حسین قمی و آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی نیز ارتباط معنوی داشته و تحت تربیت سلوکی و عرفانی مرحوم علامه طباطبایی قرار گرفت. ایشان در نهایت پس از سی سال اشتغال به امور تبلیغی و تربیتی در سال ۱۳۶۸ شمسی پیش از تشکیل نماز جماعت در مسجد به لقای معبود پیوست.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
172
کنگره :
‏‫‬‮‭BP267/1
دیویی :
‏‫‬‮‭297/773
کتابشناسی ملی :
8441981
شابک :
‏‫‬‮‭‮‭978-622-6947-52-7
سال نشر :
‏‫‬‏1400
نظرات درباره کتاب راز نهان رنج
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.