خرید کتاب طبقه حاکم

خاستگاه ناکامی های ما

کتاب چاپی طبقه حاکم

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب طبقه حاکم

کتاب طبقه حاکم، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۲۰ میلادی در وبسایت آمازون و به انتخاب نیویورک تایمز و لس آنجلس تایمز بود و ده‌ها جایزه را به خود اختصاص داد.

نگارش این کتاب پانزده سال طول کشید و نویسنده برای جمع‌آوری مطالب و مستندات دهها سفر به هند و اروپا انجام داد. این کتاب در اوج بحبوحه اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا و پس از قتل جرج فلوید منتشر شد و توجهات زیادی را به خود جلب کرد؛ چرا که صراحت یک آمریکایی در آن قابل تحسین بوده است. همچنین بحث‌های سیاسی انتخاباتی میان ترامپ و بایدن و جانبداری نویسنده این کتاب از سیاست‌های بهتر اوباما نسبت به ترامپ، آن را پر سر و صدا کرد.

گزیده کتاب طبقه حاکم

همان‌گونه که سرپا ماندن هر بنایی متکی به ستون‌ها و پایه‌های آن است،‌ آمریکا دارای یک اسکلت پنهان و یک نظام طبقاتی بنیادین است. حیات و ممات و زیست این بنا به‌شدت به این نظام طبقاتی متکی است و با کوچک‌ترین آثار لرزش در این نظام طبقاتی، تمام روبنا و لایه‌های این سازه به لرزه می‌افتد.

طبقه، زیرساخت همۀ خط‌کشی‌ها بین انسان‌ها در ایالات متحده است. طبقه، معماری سلسله‌مراتب انسان‌ها در جامعۀ ماست. طبقه، قانون و قراردادی پنهان، برای حفظ یک نظام چهارصدساله است.

بررسی نظام طبقاتی آمریکا مثل قرار دادن یک عکس رادیولوژی در معرض نور است. نظام طبقاتی، ساختاری مصنوعی است که در آن ارزش انسان‌ها با معیارهای ساختگی معین و تغییرناپذیر، رتبه‌بندی می‌شود. کارکرد این نظام، تثبیت برتری مفروض یک گروه بر گروهی دیگر است که برای همیشه فرومایه فرض شده و همچنان نیز فرومایه فرض خواهند شد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
248
کنگره :
‏‫‬‭HT725
دیویی :
‏‫‬‭‬‭305/51220973
کتابشناسی ملی :
8469345
شابک :
978-600-441-390-9
سال نشر :
‏‫1400
خرید نسخه چاپی :
نظرات درباره کتاب طبقه حاکم
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.