کتاب عمو قاسم

زندگی نامه و خاطراتی کوتاه و خواندنی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی عمو قاسم

حجم دانلود: 412.1 کیلو بایت
صفحات کتاب : 48

معرفی کتاب عمو قاسم

کتاب عمو قاسم حاصل گردآوری زینب نمازیان و محمدحسن میرزایی توسط انتشارات امید کویر منتشر شده است. این اثر شامل زندگی نامه و  خاطراتی کوتاه و خواندنی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می باشد.

در این کتاب خاطرات جالب و آموزنده ای از دوستان، همرزمان و خانواده های شهدا درباره سلوک و منش حاج قاسم سلیمانی آمده است. خواننده با خواندن آنها احساس قرابت و رفاقت بیشتری با این شهید عزیز پیدا می کند.

گزیده کتاب عمو قاسم

دختر شهید محرابی از احساس خود نسبت به این دیدار میگوید: من هیچ احساس دوری از سردار نداشتم و از صمیم قلب مشتاق دیدار ایشان بودم؛ وقتی از ارادت قلبی خودم نسبت به سردار سلیمانی برای دوستانم میگفتم، من را با گفتن اینکه « چطور کسی را الگوی خودت قرار داده ای که حتی یک بار هم او به شما سر نزده؟» مسخره میکردند، اما الان با کمال افتخار می توانم شیرینی این دیدار و رابطه پدر و دختری را به آنها یاد آوری کنم.

«عمو قاسم» به من گفت که من از این به بعد دو دختر به اسم زینب دارم و من را هم دختر خودش دانست و به حفظ رابطۀ خصوصی و خالصانه با شهدا به من توصیه کردند. موقع رفتن، سردار سلیمانی درخواست من را برای حضور در اتاقم قبول کردند. سردار از محافظان و عکاس خواست که بیرون بمانند و من و «عمو قاسم» لحظاتی تنهایی صحبت کردیم و ایشان ضمن تحسین من از اینکه عکس شهید جهاد و عماد مغنیه را در اتاقم داشتم از شخصیت این دو شهید نیز برایم تعریف کردند. خانواده دایی من که در این دیدار حضور داشتند از سردار درخواست کردند که به اختیار خودشان، نام دختر دایی سادات من را که آرشیدا بود، تغییر بدهند و «عمو قاسم» نام زینب را برای او انتخاب کردند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عمو قاسم

مشخصات کتاب عمو قاسم

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 48

کنگره : DSR1668

دیویی : 955/0844092

کتابشناسی ملی : 7407600

شابک : 978-622-6692-40-3

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب عمو قاسم