کتاب سیمای سلیمانی

خاطراتی از زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

ناشر: خط مقدم

نویسنده:

کتاب الکترونیکی سیمای سلیمانی

حجم دانلود: 13.1 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب سیمای سلیمانی

کتاب سیمای سلیمانی نوشته علی شیرازی توسط انتشارات خط مقدم منتشر شده است. این اثر به گردآوری خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از منظر فرماندهان، هم­رزمان، سیاسیون و... پرداخته است.

خاطرات گرد‌آوری شده در کتاب سیمای سلیمانی در هفت فصل شامل ناگفته‌هایی از سران کشور، مسئولین سیاسی، فرماندهان و نزدیکان سردار دل‌هاست.‌ تبیین مکتب و عظمت وجودی سردار سلیمانی کتاب‌های گوناگونی می‌طلبد. نگارش «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» از سوی حجت‌الاسلام علی شیرازی رقم خورد و خاطرات شخصی وی از سردار سلیمانی نیز در کتاب حاج‌قاسمی که من می‌شناسم از نشر خط مقدم در دسترس است. کتاب سیمای سلیمانی ما را با ویژگی‌های شهید بزرگ جبهۀ مقاومت «از زبان دیگران» آشنا کند.

قاسم سلیمانی، فرزند حسن و فاطمه سلیمانی در سال 1337در روستای قنات ملک از توابع شهرستان راُبر کرمان در خانوادهای کشاورز و مذهبی به دنیا آمد. پدر و مادر وی از عشایر طایفه ی سلیمانی می باشند. حاج قاسم سلیمانی از فرماندهان مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه بود. داعش گروهی تکفیری بود که پس از سقوط صدام در عراق و خلأ قدرت در این منطقه با حمایت محوری عبری، عربی، آمریکایی پدید آمد.

سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت سرانجام توسط موشکهای لیزری پهپاد آمریکایی در بامداد روز ۱۳ دی ماه 1398 به همراه شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی، سردار پورجعفری رئیس دفتر شهید سلیمانی، شهید وحید زمانی نیا و شهید هادی طارمی و شهید محمدرضا الجابری رئیس تشریفات حشد الشعبی در پی حمله پهپادی نیروهای آمریکایی به کاروان آن ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

درباره علی شیرازی نویسنده کتاب سیمای سلیمانی

علی شیرازی اول آذر 1348 در شهر رفسنجان به دنیا آمد. وی از سال 1361 با مطبوعات همکاری دارد و تاکنون با روزنامه‌های جمهوری اسلامی، اطلاعات و غیره همکاری داشته است. از سال 1378 در هفته‌نامه «پرتو سخن» به‌عنوان جانشین سردبیر و اکنون به عنوان جانشین مدیر‌مسئول مشغول به کار است. از دیگر سوابق اجرایی ایشان می‌توان به کارشناس مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) شهرستان قم و مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد. گفتنی است وی در اولین همایش پاسداران اهل قلم در سال 1383 به عنوان «مؤلف برگزیده» معرفی شده است.

 کلامی از بیانات رهبر انقلاب آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای درباره شهید سلیمانی

شهید سلیمانی، به معنای واقعی کلمه، قویترین فرمانده مبارزه با تروریسم در این منطقه است؛ به همین عنوان هم شناخته شده است. کدام فرمانده دیگر قدرت داشت و می توانست کارهایی را که او انجام داد، انجام بدهد؟ به یک منطقه ای که در محاصره ی ۳۶۰ درجه ای دشمن است، با بالگرد وارد می شود؛ در محاصره ی کامل دشمن؛ جوان های خوبی در آن منطقه دست تنها هستند؛ فرماندهی ندارند؛ چشمشان که به حاج قاسم سلیمانی می افتد،
جان پیدا می کنند؛ روحیه پیدا می کنند؛ انگیزه پیدا می کنند؛ محاصره را از بین می برند و دشمن را متواری می کنند.

گزیده کتاب سیمای سلیمانی

یکی از محل های بروز و ظهور فرماندهی قاسم سلیمانی، جنگ 33 روزه بود. او به نوعی مدیریت در فرماندهی این جنگ را به عهده داشت. روش ها، تاکتیک ها و استراتژی های جنگی را روی نقشه با سیدحسن نصرالله و فرماندهان اصلی حزب الله مرور می کرد، و همین موضوع، اسرائیل را مستأصل کرده بود. واضح بود که ناوچه ی اسرائیلی در مدیترانه، تصادفی موشک نخورده است؛ بلکه این ها بر اساس یک طراحی تصمیم گرفته بودند نیروی دریایی رژیم صهیونیستی را از کار بیندازند؛ که همینطور هم شد. وقتی ناوچه را با موشک زدند، نیروی دریایی رژیم صهیونیستی دیگر وارد کارزار

نشد؛ چون می دانستند به همان سرنوشت دچار می شوند. برای نخستین بار اسرائیل احساس می کرد نمی تواند زمینی پیشروی کند؛ در حالی که یکی از بردهای رژیم صهیونیستی در تجاوزات قبلی اش، ورود به خاک لبنان و به کارگیری نیروی زمینی اش بود؛ اما در اینجا دیگر احساس کردند نمی توانند از مرز جلوتر بیایند، و حتی منطقه ی محدودی را هم که اشغال کرده بودند، نتوانستند حفظ کنند و از آنجا رفتند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
208
کنگره :
‫‬‮‭DSR1668
دیویی :
955/0844092‬‬
کتابشناسی ملی :
8491675
شابک :
‏‫‬‭978-622-7510-29-4‬
سال نشر :
1400
3 / 3.7
نظرات درباره کتاب سیمای سلیمانی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.