دانلود رایگان کتاب شاخص های مکتب سلیمانی

ناشر: خط مقدم

نویسنده:

کتاب الکترونیکی شاخص های مکتب سلیمانی

حجم دانلود: 4.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب شاخص های مکتب سلیمانی

کتاب شاخص های مکتب سلیمانی، نوشته حجت الاسلام علی شیرازی (نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه) است که از زمان جنگ همرزم و دوست نزدیک و صمیمی حاج قاسم بودند و ارتباط صمیمی خانوادگی داشتند و وی بر مبنای سخنان شهید و خاطرات دیگران، یک کتاب جامع و خلاصه و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی نوشته است. با خواندن این کتاب می توان اطلاعات خلاصه و مفیدی از سردار سلیمانی بدست آورد.

گزیده کتاب شاخص های مکتب سلیمانی

برای تبیین مکتب شهید حاج‌ قاسم سلیمانی باید اول مکتب اسلام را بشناسیم. پس از آن، سراغ تشریح مکتب پیامبر (ص) و اولیای الهی برویم و مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) را دقیق و عمیق بشناسیم. آن زمان است که مکتب امام خمینی نمود پیدا می‌ کند. با شناخت مکتب خمینی کبیر، شاخص‌ های مکتب شهید سلیمانی نیز شناخته شده ‌است.

تبیین همه‌ آنچه نگاشتیم، از حوصله‌ این نوشتار خارج است. ما در این کتاب کوشیده ایم پس از اشاره‌‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و به مکتب امام حسین (ع)، شاخص‌ های مکتب امام خمینی را بیان کنیم و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص ‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی (ره) تطبیق دهیم.

شایان ذکر اینکه شاخص‌ هایی که نوشته ایم و می‌خوانید، فقط شماری از شاخص‌ های مکتب سلیمانی و اهم آنهاست؛ زیرا تبیین همه‌ شاخص‌ ها شدنی نیست و از حوصله‌ خواننده هم خارج است. در تبیین شاخص‌ ها، از سخنان سردار شهید سلیمانی بهره برده و البته نگاه دیگران را به نگاه شهید ضمیمه کرده ایم تا کتابی خواندنی ‌تر در دست مخاطبان باز شده باشد.

به یقین این نوشتار، آغازی برای مجموعه کتابهایی در بیان عظمت و شأن شهید سرافراز و بزرگ جبهه‌ مقاومت است.

امید است با نقد زیبای شما خوانندگان عزیز، کتاب شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی، به دوران بلوغ خود پا گذارد و بتواند این مکتب را زیباتر نمایش دهد تا آن شهید گرانقدر، پررنگ ‌تر از امروز، سرمشق نسل جوان جهان کنونی و آینده قرار گیرد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
132
کنگره :
‏‫‭DSR1668‬‬
دیویی :
‏‫‭955/0844092‬‬
کتابشناسی ملی :
7349824
شابک :
978-622-751000-3
سال نشر :
‏‫1399
خرید نسخه چاپی :
2 / 1.5
نظرات درباره کتاب شاخص های مکتب سلیمانی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.