کتاب مکتب سلیمانی

5 از 4 نظر

کتاب الکترونیکی مکتب سلیمانی

حجم دانلود: 2.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 271

معرفی کتاب مکتب سلیمانی

کتاب مکتب سلیمانی توسط موسسه خدمات مشاوره ای آستان قدس رضوی منتشر شده است. در صفحه ابتدا کتاب نگاهی گذرا می افکنیم بر مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتبی که در آن شهادت با شهد شیرین توحید و جهاد اکبر آمیخته است و سپس حکایاتی دلنشین از شهیدان مکتب سلیمانی را مرور می کنیم، شهیدانی که چون او عاشق و دلباخته خداوند بوده و میوه شیرین شهادت در جهاد اصغر  را از درخت تنومند جهاد اکبر چیدند و با تکیه بر خداوند و عشق و محبّت و توسل و ایثار راهی به سوی عالم نور و طهارت گشودند تا سیره و روش الهی ایشان راهنما و الگوئی برای ما زندانیان عالم خاکی باشد.

کلامی از مقام معظم رهبری درباره شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی

می بینید مردم چه کار دارند می کنند برای حاج قاسم؛ این برای شما تسلّا است... بدانید که مردم قدر پدر شما را دانستند و این ناشی از اخلاص است؛ این اخلاص است. اگر اخلاص نباشد، این جور دلهای مردم متوجّه نمی شود؛ دلها دست خدا است؛ این که دلها این جور همه متوجّه می شوند، نشان دهندۀ این است که یک اخلاص بزرگی در آن مرد وجود داشت.

گزیده کتاب مکتب سلیمانی

بهترین راه سلوک به سمت خداوند متعال راه عشق و جذبه است. همۀ کارها نیز مقدمه ای است برای اینکه جذبۀ عشق در قلب انسان حاصل شود و یکی از مهمترین اسباب تحصیل محبّت و جذبۀ عشق، خلوت با خداوند و دورشدن از زرق و برق دنیاست. جبهه محل تجلّی جذبات الهی بوده و هست و لذا کسانی که در آن محیط قرار می گرفتند گاهی به سرعت در وادی اخلاص پیش می رفتند و گاهی با اینکه در زندگی عادی خود چندان حالات معنوی خوبی نداشتند یا مراتب عالی تقوا را طی نکرده بودند، در جبهه به سرعت از نردبان ترقی بالا می رفتند و به واسطۀ همین جذبات و عشقی که به وجود می آمد اخلاصشان آنچنان اشتداد پیدا می کرد که چه بسا بعضاً با شهادتشان به همان مقام خلوص و طهارت دست می یافتند.

به هر حال باید اصل شهادت را غنیمت دانست و همیشه از خداوند متعال شهادت را تقاضا کرد و البته شهادت با اخلاص و خلوص را باید از خدا طلب کرد تا خداوند تا جایی که امکان دارد در این عالم به انسان مهلت بدهد تا در عرصۀ جهاد اکبر بیشتر و بیشتر تلاش بکند و پیش برود و آخر کار به لطف الهی با شهادت و با اخلاص تام از این دنیا سفر کند و هدفش هم از این شهادت، فقط لقاء الله باشد و به کمتر از «لقاء الله» و «نظر الی وجه الله» قانع نشود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مکتب سلیمانی

مشخصات کتاب مکتب سلیمانی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 271

کنگره : ‏‫‬‭DSR1628‏

دیویی : ‏‫‬‭‬‭‭955/08430922

کتابشناسی ملی : 6118344

شابک : 978-622-7281-00-2‬‬‬‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب مکتب سلیمانی