کتاب اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟

کتاب الکترونیکی اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟ ماجراهای فرزندپروری از آرژانتین تا تانزانیا

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟

کتاب «اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟» که کتابی ارزشمند در حوزه فرزندپروری است، نوشته دکتر می‌لینگ هوپگود است که میلاد سبزه آرای لنگرودی آن‌را ترجمه کرده است.

آیا تنها یک روش استاندارد فرزندپروری وجود دارد؟ از رویکردهای بومی فرزندپروری در کشورهای مختلف جهان و حتی در میان قبایل بدوی چه چیزهایی می‌توانیم بیاموزیم؟

استفاده از پوشک، کالسکه، غذاهای فوری، شیر خشک، اسباب‌بازی‌های کارخانه‌ای و ... باعث شده است که بارداری، والدگری، دوران کودکی، نحوه تغذیه، خواب، آموزش و حتی بازی با کودکان در بسیاری از فرهنگ‌ها تغییر یابد و شیوه درست فرزندپروری در همه مشابه هم شود. هرچند رویکرد غربی فرزندپروری اهمیت دارد اما به نظر می‌رسد دراین‌باره به صداهای متنوع‌تری نیاز داریم.

در این کتاب دکتر می‌لینگ هوپگود به عنوان یک مادر آگاه، نگاهی به رفتارهای متنوع فرزندپروری در کشورهای مختلف جهان از آرژانتین گرفته تا فرانسه، چین، ژاپن، کنیا، تبت و حتی قبایل و اقوام آکا، پولینزی و مایا می‌اندازد تا بینشی وسیع‌تر نسبت به ابعاد مختلف فرزندپروری داشته باشد.

گزیده کتاب اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟

بسیاری از افرادی که در بوئنوس آیرس زندگی می‌‌کنند از نوادگان خانواده‌‌های اسپانیایی و یا ایتالیایی هستند که در اواخر قرن‌ 18 و اوایل قرن 19 به آرژانتین نقل‌مکان کرد‌ه‌اند. این مهاجران، عادات‌های جنوب مدیترانه را با خود به اینجا آوردند، جایی که مردم پس از غروب آفتاب سوزان غذا می‌‌خوردند و خیلی نگران این نبودند که بچه‌‌ها بیدار بمانند.

آن‌ها در سرزمین جدیدشان که روزهایش نیز طولانی‌تر بود، برخی از سنت‌‌های خود مانند دستور پخت ماکارونی نونا، دورهمی‌های هفتگی خانوادگی و صرف دیرهنگام شام و دیر خوابیدن را حفظ کردند. دورا بارانکوس، سرپرست یک موسسه مطالعاتی در دانشگاه بوئنوس آیرس، یکی از مورخانی است که با او صحبت کردم و او نظریه خود را برای من شرح داد. او معتقد بود بسیاری از مهاجران هنگام ورود به اینجا هنوز مجرد بودند، بنابراین می‌توانستند هر ساعتی که خواستند بیرون بروند و این عادات تبدیل به یک سبک زندگی شد.

وب‌‌سایت رسمی شهر می‌گوید: «در بوئنوس آیرس شما می‌توانید از ساعت 10 شب تا صبح غذا بخورید. درحالی‌که در شهرهایی مانند پاریس، نیویورک و لندن، رستوران‌‌ها در ساعت 8:30 شب بسته می‌شوند، در بوئنوس آیرس این اتفاق قبل از ساعت 11 شب نمی‌‌افتد.»

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
335
کنگره :
‏‫‬‮‭HQ755/8
دیویی :
‏‫‬‮‭649/1
کتابشناسی ملی :
8667432
شابک :
978-622-98183-5-0
سال نشر :
978-622-98183-5-0
نظرات درباره کتاب اسکیموها چگونه فرزندانشان را تربیت می‌کنند؟ ماجراهای فرزندپروری از آرژانتین تا تانزانیا
98936****0157

کتاب بسیار زیبایی است که با ترجمه روان، تحربیات مترجم را با مفاهیم علمی در هم آمیخته است.

1400-11-3 14:46:31

پاسخ