کتاب چاپی داداش ابراهیم

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب داداش ابراهیم

کتاب داداش ابراهیم، کتابی با روایت‌ها و داستان‌های کوتاه در وصف زندگی شهید ابراهیم هادی است. این شهید بزرگوار یکی از شهیدان 8 سال دفاع مقدس است که اسطوره اخلاق و ایمان بود. صفات خوب دیگر این شهید مانند قدرت بدنی، شوخ‌طبعی، علاقه به یادگیری در کنار ایمان این شخصیت، ایشان را به یکی از الگوهای مناسب برای کودکان و نوجوانان تبدیل کرده است. وجود الگوهای مناسب در زندگی هر فردی تاثیر بسزایی در رشد روحی و روانی آن‌ها دارد. شهدا یکی از بهترین الگوهایی هستند که ما می‌توانیم در زندگی از راه و منش آن‌ها استفاده کنیم.

در کتاب داداش ابراهیم روایت‌های مختلفی از جنبه‌های زندگی این شهید بزرگوار ذکر شده است که ما را در شناخت روحیات اخلاقی ایشان یاری می‌دهد. شناخت، یکی از ارکان مهم الگوسازی است و اگر الگویی درست شناخته نشود سلیقه شخصی و روایت‌های نادرست که از شناخت نا کافی نشات می‌گیرند، بر آن تاثیر منفی خواهند گذاشت.

شهید ابراهیم هادی در اول اردیبهشت سال 1336 در تهران متولد شد و در 22 بهمن سال 1361 در کانال کمیل به شهادت رسید. قهرمان این کتاب علاوه‌براین که در جبهه‌های جنگ رزمنده شجاع و دلیری بود، در زندگی شخصی نیز همواره تلاش و ایمان را سرلوحه زندگی خود قرار داده بود. ورزش کشتی و والیبال را برای بالا بردن قدرت بدنی انجام می‌داد زیرا اعتقاد داشت بدن که قوی باشد بهتر می‌تواند به خدا و خلق خدا خدمت کند. در جبهه جنگ نیز بارها این قدرت بدنی به وی کمک کرد تا با دشمن بجنگد. ابراهیم هادی از ورزش هم برای خودسازی روح بهره می‌برد و هیچ گاه از آن برای عرض اندام و شهرت استفاده نکرد.

این شهید بلند مرتبه پس از انقلاب اسلامی به شغل شریف معلمی مشغول شد، اما با شروع جنگ شغل خود را رها نموده و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد. در جبهه نیز همواره به دنبال به دست آوردن دل دیگران بود و گاهی در این راه از خواسته های خودش می‌گذشت. خوشحالی مردم و دوستان را برای کسب رضایت خداوند می‌خواست نه برای جلب توجه دیگران. عشق به خدا و تلاش برای رسیدن به نفس راضی و مطمئن از وی شخصیتی ساخته بود که همه کسانی که با او در ارتباط بودند تحت تاثیر شخصیتش قرار می‌گرفتند. کتاب داداش ابراهیم با ذکر روایت‌های کوتاه و جالب از زندگی این شهید بزرگوار برخی از جنبه‌های شخصیت وی را که در زندگی کودکان و نوجوانان امروزی بسیار راه گشا است در قالب داستان بازگو کرده است.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
48
کنگره :
‫‭PIR8339
دیویی :
‏‫‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
8419099
شابک :
‏‫‭978-622-6745-84-0‬‬
سال نشر :
‌1400
خرید نسخه چاپی :
نظرات درباره کتاب داداش ابراهیم
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.