خرید کتاب جهاد تبیین

در اندیشه ی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)

کتاب چاپی جهاد تبیین

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب جهاد تبیین

کتاب جهاد تبیین در اندیشه ی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) با گردآوری حجت السلام سعید صلح میرزایی توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. در این اثر تلاش شده است تا نهایت تلخیص رعایت شده و به حدّاقل از بیانات، بسنده شود. از طرفی این بیانات سرخط‌هایی را به مخاطب ارائه می دهد که می تواند مبدأ گروه های اندیشه ورز باشد فلذا نباید به مطالب کتاب جهاد تبیین، متوقّف شد.

در فصل اوّل کتاب جهاد تبیین به کلّیّات بحث از جمله تعریف جهاد و جهاد تبیین و همچنین فواید و آثار تبیین و مطالبی از این دست، پرداخته شده است. در فصل دوّم، بحث الزامات جهاد تبیین مطرح است که به سیاست ها و بایدها و نبایدهای این فریضه اختصاص دارد.

فصل سوّم کتاب جهاد تبیین ، مربوط به برخی از روش هایی است که در بیانات رهبر انقلاب، به آن اشاره شده است. در بیانات ایشان، موضوعاتی مورد مطالبه قرار گرفته است که مجاهدان این عرصه لازم است تبیین این موضوعات را در اولویّت قرار دهند که در فصل چهارم کتاب به بیش از سی مورد از این موارد، پرداخته شده است.
فصل پنجم این اثر نیز به وظایف اقشار و نهادهای مختلف در این زمینه اختصاص یافته است.

رهبر معظم انقلاب، بارها در سخنرانی های متعددی به موضوع «تبیین» تاکید داشته‌اند و از منظر ایشان، کار انقلاب از اساس با تبیین، روشنگری، بیان منطقی، مستدل و دور از جنجال بوده و بدون تبیین، قطعا هیچ فکری و هیچ اندیشه‌ی متقنی، توفیق رواج و اعتقاد عمومی را پیدا نخواهد کرد. رهبری از این حرکت روشنگرانه با عنوان «جهاد» یاد می‌کنند و «جهاد تبیین» را یک فریضه قطعی و فوری می‌دانند.

انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در جهت ارائه‌ی محتوای متقن و اصیل از بیانات رهبر معظم انقلاب، کتاب جهاد تبیین را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

گزیده کتاب جهاد تبیین

در قبال این حرکت گمراه کننده ای که از صد طرف به سمت ملت ایران سرازیر است و تاثیرگذاری بر افکار عمومی که یکی از هدفهای بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب اسلامی است و دچار ابهام نگه داشتن افکار و رها کردن اذهان مردم و بخصوص جوانها، «جهاد تبیین» خنثی کننده ی این توطئه ی دشمن و این حرکت دشمن است.

هر کدام از شما به عنوان یک وظیفه، مثل یک چراغی، مثل یک نوری پیرامون خودتان را روشن کنید… و می توانید در این زمنیه به معنای واقعی کلمه جهاد کنید.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
383
کنگره :
‏‫‬‭‭DSR169
دیویی :
‏‫‬‭‬‭955/0844
کتابشناسی ملی :
8670087
شابک :
978-622-7491-43-2
سال نشر :
1400
نظرات درباره کتاب جهاد تبیین
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.