معرفی و دانلود کتاب حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)

دفتر هشتم سلسله مباحث سمت خدا

کتاب دیجیتال (EPUB) حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)

حجم دانلود: 338.8 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)

کتاب حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)، به قلم محمدرضا عابدینی، دفتر هشتم سلسله مباحث سمت خدا است. داستان حضرت یوسف‌علیه‌السلام در بین انبیای الهی ویژگی خاصی دارد و در آن مبارزه‌ با نفس و جهاد اکبر بارز است.

 با وجود اینکه مبارزه با کفر و بت‌پرستی و ترویج توحید و یکتاپرستی پس از استقرار حاکمیت حضرت یوسف(ع) در این داستان وجود دارد، اما در قرآن، بیشترین کلام بر محور نخست، یعنی جهاد اکبر بیان شده است؛ یعنی بیان صفات رذیلۀ اخلاقی در برادران حضرت یوسف(ع) و کشاکش قوای شهوانی در دستگاه حاکمیت زنان مصر، بیشترین مباحث این سوره را تشکیل می‌دهد؛ درعین‌حالی که تمام این ها در پرتو ظهور ولایت الهی دیده می‌شود.

گزیده کتاب حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)

تعبیر خواب توسط یوسف علیه السلام، موجب تمایل مردم به دین توحید

از همه بالاتر مردم دیدند که با کار یوسف علیه السلام نجات پیدا کردند و این واقعه دل های آن ها را به او متمایل کرد و موجب شد که آن ها به دین یوسف علیه السلام که دین توحید بود، گرایش پیدا کنند. محبوب شدن یوسف علیه السلام به دلیل دین خدا بود؛ همچنان که شهید شدن امام حسین علیه السلام و کشتی نجات شدن او نیز به دلیل دین خدا بود. محبوبیت یوسف علیه السلام به خودی خود فایده ای نداشت. آن ها فانی در خدا هستند و تنها می خواهند خدا را نشان دهند.

مشخصات کتاب
کنگره :
‫‬‮‭BP88/36
دیویی :
‫‮‭297/156
کتابشناسی ملی :
8536614
شابک :
978-600-441-399-2
سال نشر :
1401
صفحات کتاب :
232
نظرات درباره کتاب حضرت یوسف علیه السلام (جلد سوم)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.