خرید و دانلود کتاب دلاور مرد سیستان

بر اساس زندگی سردار شهید میرقاسم میرحسینی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه کتاب : قصه فرماندهان

کتاب الکترونیکی دلاور مرد سیستان

حجم دانلود: 244.8 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب دلاور مرد سیستان

 کتاب دلاور مرد سیستان که به خاطرات شهید میرقاسم میرحسینی از فرماندهان
دفاع مقدس می‌پردازد، بیست و دومین کتاب از مجموعه «قصه فرماندهان» است. کتاب دلاور مرد سیستان در ۱۰ داستان مستقل از کودکی تا زمان شهادت ایشان است و سعی شده است خاطراتی را که قابلیت داستان شدن دارند انتخاب شود. نویسنده، کار نگارش کتاب را در مدت دو ماه انجام داده است. وی از کتاب های «نگین هامون» و «پرنده و تانک» به عنوان منابعی که خاطرات شهید میرحسینی در آن ها وجود داشته، برای نگارش این کتاب، استفاده کرده است.

 میرقاسم میرحسینی متولد مرداد 1342 در روستای صفدربیک سیستان است. تحصیلات راهنمایی و ابتدایی خود را در روستای حزنیک و هنرستان خود را در زابل سپری می کند. دردوران انقلاب هم با شرکت در تظاهرات و پخش اعلامیه سهمی در انقلاب ایفا می کند. درسال 1360به عضویت رسمی سپاه درمی آیدو همزمان با عملیات بیت المقدس به جبهه می رود و به عنوان معاون گردان برای آزادی خرمشهر تلاش می کند. و یک سال بعد در عملیات رمضان به عنوان فرمانده گردان اعزام می شود. 

در عملیات والفجر 3 و والفجر 4 شرکت م یکند و مجروح می شود. وی همچنین در عملیات لشکر 41 ثارالله و والفجر 8 نیز شرکت می کند و سرانجام در عملیات کربلای 5 در بیست;و سه سالگی به شهادت می رسد. کتاب کتاب دلاور مرد سیستان به پاره ای از داستان زندگی سردار شهید میرحسینی می پردازد. 

گزیده کتاب دلاور مرد سیستان 

- اره خوب مرد . خوب مردن نصیب هر کسی می شود . همه ما در زندگی سه راه جلوی رو داریم : یا پاک زندگی کنیم مثل این بسیجی ها ، مثل همان امدادگری که دیدیم . یا پلید باشیم ، مثل خیلی ها که توی این دنیا هستند .یا زندگی مان پوچ و عبث باشد . اما پاک مردن کار هر کسی نیست ، حلاج می خواهد ...

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
88
کنگره :
‫‬‭DSR1626‭‬‫‬‭/م967ع4 1389
دیویی :
‫‬‭955/0843092
کتابشناسی ملی :
1998303
شابک :
978-964-506-958-0
سال نشر :
1389
شابک دیجیتال :
978-600-03-1900-7
خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر :
نظرات درباره کتاب دلاور مرد سیستان
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.