خرید کتاب روزهای فاطمه

کتاب چاپی روزهای فاطمه

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب روزهای فاطمه

کتاب روزهای فاطمه به قلم علی صفائی حائری شرحی است بر خطبهٔ فدک حضرت زهرا (س). شرح خطبه فدک حضرت فاطمه (س) در مسجد مدینه روزهای فاطمه(س) دست نوشته ای است مختصر از مرحوم استاد و در آن به دو شکل حمایت فاطمه(س) از ولیّ خدا و احقاق حق علی(ع) به صورت مختصر و مفید توضیحی آمده است.

در قسمت دوم این کتاب به شرحی از خطبه حضرت زهرا(س) در مسجد مدینه(خطبه فدک)، پرداخته شده است. در این قسمت، از زیبایی و قدرت و پیام و ارتباط و انسجام این خطبه، نمونه هایی آورده شده و نشان داده شده که تفاوت این خطبه با خطبه هایی که از فصحاء و بلغای عرب مثل صهبان وائل و غیره، نقل می کنند، چقدر زیاد است و مقایسه ها، مع الفارق. البته این قسمت از مجموعه نوارهای ایشان در دهه محرم سال 1378، بعد از پیاده کردن و تحقیق کامل، تهیه و تنظیم و به صورت نوشتاری درآمده.

در این کتاب این عناوین به چشم می خورد: روزهای فاطمه، تربیت رسول، وضعیت عرب قبل از بعثت، تحولات بعد از رحلت رسول، فقه فاطمه(س)، عوامل اعراض از رسول، انصار در نگاه فاطمه(س)، جایگاه گفت و گوی تمدن ها، فدک از اموال فاطمه(س) و...

گزیده کتاب روزهای فاطمه

اضطرار به ولیّ
تعبیری است از حضرت فاطمه (س) در مورد رسول خدا که می فرمایند:
 «انّا فَقَدْناکَ فَقْدَ الْارْضِ وابلَها»؛ مثل این که زمین بارش بی امانش را از دست داده باشد، تا چنین افتقار و از دست دادنی را احساس نکنیم، به ولایت ولی نخواهیم رسید. و تنها جمعی است که می آید و می رود، اما راهی به ولی پیدا نمی کند. خلاصه این که اگر این مجموعه ها بخواهد، حاصل جمع مطلوب و غنیمت مطلوبی را دارا باشد، باید به این سمت و سو راه پیدا کند.
نکته ی اساسی در مساله ی ولایت و وحی و توحید همین نکته است.
بحث از اثبات خدا و رسول و نبی و ولی نیست که صحبت از اضطرار به ولی و احتیاج به خداست. من نیاز به رسول و وصی او دارم. 

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
123
کنگره :
BP27/22‏‫‬‭/ص7ر9
دیویی :
‏‫‬‭297/973
کتابشناسی ملی :
3084555
شابک :
978-964-7803-19-9
سال نشر :
1391
نظرات درباره کتاب روزهای فاطمه
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.