کتاب آن جا که زنبق ها می شکفند

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی آن جا که زنبق ها می شکفند

حجم دانلود: 548.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 175

این کتاب که در پانزده بخش کوتاه و پیوسته نوشته شده، جزو صد اثر بر تر ادبیات کودک و نوجوان در قرن بیستم است، نویسندگان این کتاب برای اثر بخشی بیشتر این داستان با رفتن به مکانی که قرار است فضای داستان در آن شکل بگیرد، سعی کرده اند تا با رصد دقیق مکان ها تصویری ملموس و دست یافتی را برای مخاطب ایجاد کنند.

ماجرای کتاب، داستان بلوغ و گذار به دوران بزر گسالی است تا قهرمان داستان برای همیشه با بهشت کودکی اش خداحافظی کند.

«مری کال» که همراه با پدر و خواهر و برادر هایش در کلبه کوهستانی زندگی می کند با پدرش در هنگام مرگ عهد می بندد که بی سر و صدا و شب هنگام او را به خاک بسپارد و مرگ او را پنهان کند و مانع از ازدواج خواهر بزرگ ترش با همسایه ثروتمندشان شود.

در ادامه کوشش دختر برای دور کردن «کایزر» همسایه ثروتمندشان که پدر به او مقروض بوده و جلوگیری از ازدواج او با خواهرش «دولا» را شاهد هستیم. سرانجام مری کال که برای نجات خانواده نگران است با ازدواج خواهرش با کایزر موافقت کرده و عهد پدر را زیر پا می گذارد تا اندکی اوضاع زندگی و خانواده بهبود یابد. مرد همسایه نیز ملک و ماشینش را به خانواده وی سپرده و خانه مسکونی آن ها را به خودشان واگذار می کند، تا اینکه پای خواهر کایزر به ماجرا باز می شود. وی امضای برادر در بخشیدن ملک و املاک را بی اعتبار می داند و ...

مواجهه با چهره عریان طبیعت و طنز پنهانی که در سراسر کتاب موج می زند، از کتاب «آن جا که زنبق ها می شکفند» اثری خواندنی و جذاب ساخته است؛ طنزی که در زوایای پنهان خود با رویاهای کودکانه درهم آمیخته می شود و به دلیل جذابیت هایی که برای این گروه سنی دارد، سبب ارتباط گیری بیشتر با آنان می شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آن جا که زنبق ها می شکفند

مشخصات کتاب آن جا که زنبق ها می شکفند

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 175

کنگره : PS3566 ‭/ل86‏‫‬‮‭آ8 1390

دیویی : ‏‫‬‮‭ ‏‫‬‮‭813/54

کتابشناسی ملی : 2668607

شابک : 978-964-471-467-2

سال نشر : 1390

شابک دیجیتال : 978-600-03-1977-9

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب آن جا که زنبق ها می شکفند