دانلود رایگان کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

سلسله مباحث معرفت دینی مهدویت 2

کتاب الکترونیکی جایگاه و معنی واسطه فیض

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض اثر اصغر طاهرزاده توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. کتاب حاضر سعی دارد با اولاً: به کمک متونِ آیات و روایات مربوطه تصور صحیحی نسبت به نقش حضرت حجت(عج) ارائه دهد.

ثانیاً: با نظر به انقلاب اسلامی به عنوان دوره ی گذار از وضع موجود جهان به وضع مطلوب، نظرها را متوجه تمدن اسلامی نماید تا مسئله انتظارِ فرج هرچه کاربردی‌تر وارد زندگی امروزین مسلمانان گردد و فعالیت نسل جوان به جای فروافتادن در ظلمات روزمرّگی آخرالزمان، به زندگی فعّال منتظران پیوند بخورد.

گزیده کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

گفتگو از حضرت صاحب الزمان(عجل الله) به نحو صحیح و با تصور واقعی، موجب آمادگی برای انتظار حقیقی و تحقق آن و در نتیجه ظهور با برکت حضرت می شود و لذا بر هر مسلمان معتقد به وجود و ظهور آن حضرت لازم است که در راستای معرفی صحیح فرهنگ مهدویت و انتظار، هیچ گونه کوتاهی به خود راه ندهد.

فروپاشی کمونیسم و سقوط لیبرالیسم در درة ابتذال و خودکامگی امپریالیسم، دفتر تمامی تئوری های سیاسی اجتماعی را که مدعی اصلاح آیندة بشر هستند فرو بست و به همین جهت قرن اخیر را قرن فقر تئوری ها می دانند و معتقدند هرگز بشر تا این اندازه دچار ضعف تئوری نبوده است، زیرا دیگر حرفی برای گفتن ندارد، و این است که به خوبی احساس می شود اگر بشریت به خود آید زمینه برای ظهور حجت خدا (عجل الله) فراهم است. غفلت از معرفت و تصور صحیح از حجّت حی خداوند(عجل الله)، موجب در پرده شدن آن حضرت و عامل ادامة سرگردانی جهان خواهد بود.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
455
کنگره :
‫‬‭BP224/4‫‬‭/ط165ج2 1386
دیویی :
‫‬‭297/462‬
کتابشناسی ملی :
1072459
شابک :
978-964-2609-04-8
سال نشر :
1386
نظرات درباره کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.