کتاب روایت نیمه ی روز بیست و چهارم

با اقتباس از زندگی شهید شیخ محمدحسن شریف قنوتی

3 از 1 نظر

ناشر: فاتحان

نویسنده:

کتاب الکترونیکی روایت نیمه ی روز بیست و چهارم

حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 277

شهید شیخ شریف قنوتی اولین روحانی شهید شده در دروان جنگ تحمیلی است که در روزهای آغازین جنگ طی مقاومت شهر خرمشهر توسط نیروهای بعثی به شهادت رسید و تا به حال آثار مکتوبی چون «سه مزار برای یک شهید»، «شیخ شریف»، «فقط بنویس قنوتی»، «نفر هفتاد و سوم» و «روایت نیمه روز بیست و چهارم» با محوریت شخصیت او به چاپ رسیده است.
به غیر از «روایت نیمه روز بیست و چهارم» باقی عناوین نامبرده، کتاب هایی روایی، تحقیقی و پژوهشی هستند. اما «روایت نیمه روز بیست و چهارم» یک اثر داستانی است که به نوعی زندگینامه داستانی شهید شریف قنوتی است.
قسمت با اهمیت زندگی شهید شیخ شریف قنوتی از مبارزات پیش از انقلاب او و فعالیت های نواب صفوی آغاز می شود و تا سال شروع جنگ تحمیلی و اشغال خرمشهر ادامه پیدا می کند. قرار است با تحقیقاتی که محققان و پژوهشگران تاریخی انجام داده اند، چاپ های بعدی این کتاب با مطالب و اطلاعات جدیدی منتشر شوند.
شهید شیخ شریف قنوتی با شروع جنگ تحمیلی، فرماندهی و سامان دادن بخشی از نیروهای مقاومت را در خرمشهر به عهده گرفت و در نهایت روز بیست و چهارم مهر به دست نیروهای بعثی اسیر و به طرز دلخراشی همراه با شکنجه به شهادت رسید. یکی از همراهان وی در این روز عبدالرضا آلبوغبیش است که کتاب خاطراتش با عنوان «جای امن گلوله ها» پیش از این منتشر شده است و در این کتاب هم به جزئیات دقیق شهادت شیخ شریف اشاره شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب روایت نیمه ی روز بیست و چهارم

مشخصات کتاب روایت نیمه ی روز بیست و چهارم

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 277

کنگره : ‫‬‮‭DSR1626 /ش44‫‬‮‭ب9 1391

دیویی : ‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 2752974

شابک : ‫978-600-6033-50-1‬

سال نشر : 1391

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب روایت نیمه ی روز بیست و چهارم