کتاب تا شهادت

چهل روایت از آنها که توبه کرده و راه حق را پیمودند و با شهادت رفتند

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 7.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 184

خلاصه کتاب تا شهادت

معرفی کتاب تا شهادت

کتاب تا شهادت چهل روایت از آن‌هایی است که توبه کرده و راه حق را پیمودند و به شهادت رسیده‌اند. این روایات به همت گروه فرهنگی انتشارات شهید هادی گردآوری شده است. در مقدمه‌‌ی  کتاب تا شهادت از زبان نویسندگان آمده است که در این مجموعه به‌دنبال افرادی رفتیم که راه هدایت را پس از طی مسیر غفلت و گناه پیدا کردند. در کتاب تا شهادت از جناب حر، بزرگ‌ترین تواب روز عاشورا، شروع کرده و تا شهدایی که همین اوخر به جرگه‌ی خوبان پیوستند ادامه داده‌ایم. تا بگویم که راه توبه و طریق الهی به هیچ وجه مسدود نیست و هر زمان که انسان اراده کند که به مسیر خدا بازگردد، به یقین دست یاری خدا را خواهد دید.

 با بیان گناهان و اشتباهات این افراد قصد نداریم که معصیت این افراد را کوچک جلوه دهیم بلکه می‌خواهیم بگوییم: کسانی که تا این مرحله در تباهی غرق شده، می‌توانند به سوی خدا بازگردند. در تاریخ معاصر ما و به‌خصوص در دوران دفاع مقدس این افراد تواب و هدایت یافته کم نبودند اما نباید این طور برداشت شود که اکثر رزمندگان این طور بوده‌اند. بلکه جو عمومی رزمندگان که از افراد وارسته و پاک بودند، باعث شد که آن‌ها در مسیر الهی راحت‌‌تر گام بر دارند. کتاب تا شهادت را نشر «شهید ابراهیم هادی» منتشر کرده است.

خداوند متعال در سوره ی زمر آیه ی 53 می فرماید: بگو به بندگانم، ای کسانی که در گناهان اسراف (و زیاد ه روی) نمودید، از رحمت من مأیوس و ناامید نشوید، قطعاً (در صورت توبه) خداوند همه ی گناهان شما را می آمرزد. این آیه و صدها نمونه ی دیگر آن در قرآن، همگی یک نکته را به ما یادآور می شود؛ اینکه از رحمت خدا ناامید نشویم. اینکه اگر صد بار هم راه را به اشتباه رفتیم، باز به سوی پروردگار باز گردیم...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 184

کنگره : ‫‭DSR1625‫‭/ت18 1394

دیویی : ‫‭955/08430922

کتابشناسی ملی : 4129171

شابک : ‫‭978-600-7841-15-0

سال نشر : 1394

نظرات

98918****2733

عالی است

1397/1/16

پاسخ