کتاب اقتصاد مقاومتی و دفاع مقدس

بررسی تجربه حماسه دفاع مقدس و آموزه های آن در اقتصاد مقاومتی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی اقتصاد مقاومتی و دفاع مقدس

حجم دانلود: 1.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 304

دفاع مقدس در عین مواجهه با حقایق تلخ، در عین دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و محدودیت ها، در عین امتحان های سخت شب های عملیات، در عین اسارت ها و شکست ها و پیروزی ها، مملو از بارقه هایی است که از حقایقی پنهان برای جهانیان پرده برداشته و هیمنه خدشه ناپذیری گزاره های به ظاهر علمی دانشگاه های نظامی، فنی و علوم انسانی دنیا را فرو ریخته است. این نوع مواجهه با موانع پیش رو، یکی از درس های بزرگی است که از گنجینه دفاع مقدس می آموزیم.
این کتاب در راستای الگوگیری از دفاع مقدس برای اقتصاد مقاومتی، ابتدا با بررسی موانع و محدودیت های داخلی و خارجی در مسیر اداره جنگ تحمیلی، فضای مشکلات اصلی پیش روی فرماندهان، مدیران و رزمندگان اسلام را ترسیم نموده است.
سپس به منظور تبیین چگونگی غلبه بر این موانع، به دو عامل برجسته در شکوفایی ظرفیت های جنگ تحمیلی، یعنی (مشارکت مردمی) و (نوآوری و ابتکارات) پرداخته است.
در ادامه با احصاء مؤلفه های مؤثر بر شکوفایی ظرفیت ها و غلبه بر محدودیت ها و ارزیابی ارکان نظام اقتصاد ایران، سعی شده است تا گام های مؤثر و راهکارهای لازم در جهت شکوفایی اقتصادی و حرکت به سمت عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی ارائه شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب اقتصاد مقاومتی و دفاع مقدس

مشخصات کتاب اقتصاد مقاومتی و دفاع مقدس

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 304

کنگره : ‏‫‬‮‭HC473‏‫‭/ح5‮الف‬7 1395

دیویی : ‏‫‬‮‭338/955

کتابشناسی ملی : 4238138

شابک : 978-600-7850-38-1‬‭‬

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب اقتصاد مقاومتی و دفاع مقدس