× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

افغانستان در غربت

نوع اثر : کتاب

ناشر : بین المللی الهدی

نویسنده : ,

صفحات کتاب : 692

کنگره : PIR8965‭/‮ال‍ف‌‬84‮ال‍ف‌‬7

دیویی : 1ف‍د8/62

کتابشناسی ملی : ‭م‌82-20146

شابک : 964-95050-0

سال نشر : 1382

خلاصه اثر

افغانستان در غربت زبان و ادبیات
این کتاب حاوی زندگینامه و برخی از سروده های شاعران افغانی مهاجر است که پس از وقوع دو کودتای پی درپی در سال های ۱۳۵۲ و ۱۳۵۷ ناگزیر از ترک وطن شدند و در کشورهای مختلف جهان سکنی گزیدند. آنان در سایه اندک امنیت و فراغتی که یافته بودند اشعاری جگرسوز به یاد یار و دیار سرودند. این شاعران تلاش کردند به فریاد رسای ملت افغان تبدیل شوند و جهانیان را از آنچه در دیار آنان می گذشت آگاه سازند.
شاعران افغان در سال های تبعید که «آواره تر از اشک و گمنام تر از آه» بودند هرجا که فرود آمدند و بر هر شاخساری که نشستند تا آنجا که در توانشان بود اندوه میهن خود را سرودند و از رنج های مردم ستمدیده سرزمین خود سخن گفتند.
شعر مهاجرت افغانستان از درد و اندوه سرشار است، تیره روزی و خانه به دوشی را ابدی نمی بیند و همواره نوید روزی را می دهد که اندوه آوارگی به پایان می رسد و به سرزمین ویران شده اش بازمی گردد و خانه و شهر و دیار خود را از نو می سازد.
در این کتاب ابتدا زندگینامه مختصر هر شاعر بیان شده و پس از آن چند نمونه از سروده های او آورده شده است. در مجموع یکصد و دوازده شاعر معاصر افغانستان معرفی شده است.

کتاب‌الکترونیکی

12,000 تومان

حجم : 1.3 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 710

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات

9

98915****3923

کتاب بهترین دوست وهمدم انسان است.