5 / 3.2

معجزه دست دادن

با یکدیگر صمیمانه دست بدهیم

موضوعات


دانلود کتاب معجزه دست دادن

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 255.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 176
دانلود رایگان

خلاصه اثر

با یکدیگر با محبت دست بدهیم

یکی از مهم ترین اعضای بدن که می تواند پیام های زیادی را منتقل کند همین دست های ما می باشد و به راستی که دست انسان یک وسیله بسیار پیچیده و نیرومند است و طبق بررسی های به عمل آمده در مدّت عمر ما، انگشتان دست ما به طور متوسط 25 میلیون مرتبه باز و بسته می شود.
دست انسان می تواند طیف وسیعی از پیام های ارتباطی را منتقل کند و جالب است بدانید «کانت» که یکی از فیلسوفان مشهور جهان است دست انسان را قسمت قابل رؤت مغز نامیده است و همین طور دکتر «برونوسکی» دست را لبه برنده مغز می داند و به این جهت است که دست می تواند بازتاب دقیقی از افکار و احساسات ما را به طور ناخودآگاه به دیگران منتقل کند.
دست دادن شکل تکامل یافته ای از ارتباطات غیر کلامی است که طی سالیان سال به نمادی جهانی برای ارتباطِ بین انسان ها تبدیل شده است.
در زمان های دور، بالا نگه داشتن دو دست، دلالت بر همراه نداشتن سلاح بوده است که بعدها به پیام رسان درود و سلام تبدیل شده است.
تمایل به دست دادن، نشانه ای از خوش آمد گویی و پذیرایی می باشد و به بهترین نحو محبّت و صمیمیّت را به طرف مقابل منتقل می کند.
برای همین است که در دستورات اسلام این قدر به دست دادن تأکید شده است، چون وقتی ما فردی را دوست داریم و به او علاقه داریم، اگر بخواهیم این دوستی و محبّت را در قالب کلام منتقل کنیم، نیاز به وقت زیادی داریم، امّا همین دستِ ما می تواند در مدّت کمی، دریایی از احساس و محبّت را به دیگری منتقل کند.
البتّه همین دست ما می تواند بی تفاوتی ما را نیز به مخاطب منتقل کند. اگر تو با فردی دست بدهی و صدها بار با زبان بگویی که او را دوست داری، ولی دست دادن تو بی رمق و خالی از احساس باشد، مغز طرف مقابل، پیام دست تو را قبول می کند. زیرا هرگاه بین پیام زبان ما و پیام دست ما اختلاف باشد، مغز پیام دست را قبول می کند، آری، دست هرگز در انتقال پیام نمی تواند دروغ بگوید!
و این نکته مهمّی است که باید همواره یک هماهنگی کامل بین احساسی که شما با دست دادن، به دیگران منتقل می کنید و بین تصویری که می خواهید در ذهن مخاطب ایجاد کنید وجود داشته باشد.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 176

کنگره : BF637‭‬ ‭/‮الف‬46‏‫‬‭خ4 1386

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : ‎1‎1‎5‎8‎3‎3‎9

سال نشر : 1386

فهرست

آیا دوست داری با خدا دست بدهی؟
آیا می خواهی خدا به تو افتخار کند؟
خدایا!
قنوت دل، آرزوی من است!
ثواب جهاد کنندگان را داری!
چه کنم دعایم مستجاب شود؟
دل را خانه تکانی کن!
چه کنم که خدا نگاهم کند؟
آبشاری از رحمت خدا را یافتم
فوج فوج گناهانم بخشیده شد
دست یکدیگر بفشاریم به مهر!
دست دادن گره ای
الگوی سبز دست دادن
زیاد با یکدیگر دست بدهیم
دست دادن با نامحرم
عواطف مثبت در اسلام
درمان اضطراب با دست دادن
راه های ارسال پیام های غیر کلامی
آیا از نتیجه این شش تحقیق اطلاع دارید؟
دست شما یک فرستنده قوی است
دوازده نکته در مورد چگونگی دست دادن
آیا دست دادن شما، نشان دهنده تفاهم است؟
این سنّت دیرین را فراموش نکنیم
فریاد پوست بدن: «من گرسنه ام»
پی نوشت ها
منابع تحقیق
بیوگرافی مؤلف
کتب و آثار دکتر

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات

محمد حسین پور

به درد نمیخوره

1398/5/22

پاسخ